388 wyświetleń
Przejdź do forum

Podsumowanie 23. kolejki.

29 marca 2017 12:40, autor: stal1938.pl
Odra Opole przegrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej 0:1 z Gryfem Wejherowo. W 23. kolejce Legionovia Legionowo znów postrzelała, a Puszcza Niepołomice zbliżyła się do miejsca premiowanego awansem.
Odra Opole pozostała liderem, ale jej przewaga nad Rakowem Częstochowa zmniejszyła się z czterech punktów do jednego „oczka”. O zwycięstwie 1:0 Gryfa z Odrą Opole zdecydowało trafienie Roberta Chwastka, który przytomnie opanował piłkę w polu karnym przyjezdnych i strzelił w narożnik ich bramki w 84. minucie.
Raków Częstochowa umocnił się na miejscu premiowanym awansem dzięki zwycięstwu 2:1 z ROW-em 1964 Rybnik.
Trzecie miejsce premiowane awansem zajmuje Radomiak Radom, który od soboty czuje na plecach oddech piłkarzy Puszczy Niepołomice. Po ponad siedmiu godzinach Radomiak Radom zdobył gola i zremisował 1:1 z Olimpią Zambrów.
Puszcza wygrała 2:0 z Błękitnymi Stargard i praktycznie wyeliminowała przeciwników z walki o wejście na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Drużyna z małopolski zdobyła pierwszego gola tuż przed przerwą, a drugiego krótko po niej.
Siarka Tarnobrzeg musiała się napracować, by zwyciężyć 2:1 z najgorszą w lidze Kotwicą Kołobrzeg. Drużyna z Podkarpacia zdobyła decydującego gola dopiero w 78. minucie po kontrataku, którego ostatnim ogniwem był Michał Żebrakowski. Kotwica wciąż bez zwycięstwa w rundzie wiosennej i z coraz mniejszą szansą na pozostanie na szczeblu centralnym.
5:1, 3:1, 1:5 i 3:0 to tegoroczne wyniki Legionovii Legionowo. W sobotę co prawda obniżyła sobie średnią goli na mecz, ale i tak nastrzelała ich najwięcej ze wszystkich klubów. W starciu z Polonią Bytom nie zanosiło się na kanonadę. Zabójczy dla zespołu ze Śląska był fragment meczu między 73. a 78. minutą. Wówczas legionowianie zdobyli trzy ekspresowe gole, a autorami dwóch byli zmiennicy Daniel Kraska oraz Krystian Miś.
Spośród wyników na innych stadionach warto odnotować wygraną 2:1 PGE GKS-u Bełchatów z Polonią Warszawa. Dał ją Brunatnym Patryk Rachwał strzałem z rzutu karnego w doliczonym czasie.
Ponadto Olimpia Elbląg odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Szczęśliwy dla beniaminka okazał się stadion Warty Poznań, gdzie zatriumfował 2:1.
Stal Stalowa Wola nadal nie zaznała smaku wygranej na wiosnę. Tym razem zremisowała 2:2 z Rozwojem w Katowicach.