Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej zwycięstwa swe odnieśli podczas III Centralnego Zlotu Klas Mundurowych na poligonie Karliki koło Żagania. W ogólnopolskich zmaganiach sportowo – obronnych reprezentowali Podkarpacie jako jedyna klasa mundurowa wytypowana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.
Na uroczystym apelu kończącym pięciodniowe zmagania 23. klas mundurowych z 16 województw (około 1000 uczniów) oraz kadetów Liceum Wojskowego z Ukrainy – uczniowie stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej odebrali puchary i nagrody rzeczowe za uzyskanie I miejsca w sztafecie pływackiej i II miejsca w klasyfikacji generalnej. Zawody, odbywające się w niezwykle niesprzyjających warunkach atmosferycznych, składały się z serii wymagających zadań: strzelania z broni krótkiej i długiej, rzutu granatem na odległość, marszobiegu oraz sztafety pływackiej. Najbardziej drakońską częścią rywalizacji był ośmiokilometrowy marszobieg, w trakcie którego zawodnicy ewakuowali rannych, przenosili potężne skrzynki z amunicją czy przepychali samochód terenowo-osobowy marki Honker w strugach deszczu i koszmarnym zimnie. Celem Zlotu było wyłonienie najlepszych klas mundurowych w Polsce, promocja obronności oraz przybliżenie uczniom zawodu żołnierza. W ramach rywalizacji sportowych uczniowie zdobywali umiejętności niezbędne do współdziałania w grupie i pogłębiali wiedzę z zakresu historii i tradycji oręża polskiego, jak również współczesnego wizerunku Wojska Polskiego – co podkreślał na zakończenie Zlotu gen. dyw. Jarosław Mika, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc).
Dla kadetów przygotowano wiele atrakcyjnych szkoleń i pokazów: jak szybko złożyć broń, udzielić pierwszej pomocy, odeprzeć atak napastnika, ustalić położenie na nieznanym terenie czy przetrwać w lesie. W czasie pokazu działania patrolu saperskiego za pomocą wykrywacza min kadeci sami wykopywali i zabezpieczali potencjalnie niebezpieczne materiały wybuchowe. Uczniowie zapoznali się również z historią Czarnej Dywizji (11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej) oraz uczestniczyli w manewrach i prezentacji sprzętu bojowego, m.in. czołgów Leopard 2A4 i 2A5. Nie zabrakło również wydarzeń kulturalnych i towarzyskich, podczas których uczestnicy Zlotu reprezentowali swoje szkoły oraz nawiązywali kontakty drużynami z całej Polski. Zwycięzcy Zlotu zostali uhonorowani pamiątkowymi ryngrafami ufundowanymi przez Podsekretarza Stanu w MON prof. Wojciecha Fałkowskiego. Sukces uczniów ze Stalowej Woli pod opieką merytoryczną majora Krzysztofa Szykuły, nauczycieli pływania: Dariusza Bańki i Artura Jarema oraz pod opieką wychowawczą Moniki Fil jest piękną wizytówką naszego miasta, powiatu i Podkarpacia.