obecnie
17° C
jutro
25° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  45 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  89 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1903 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  94 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  143 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  158 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  935 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Bursiany kwiecień – czas pożegnań i oczekiwań”

3 maja 2024 08:56, autor: stalowowolski.pl

W Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli w każdym miesiącu roku szkolnego dużo się dzieje. Kwiecień był jednak wyjątkowy, ponieważ to podczas jego trwania żegnano się z maturalnymi absolwentami, jednocześnie oczekując na przyjście nowych mieszkańców.
12 kwietnia placówka zorganizowała uroczysty Dzień Otwarty, w trakcie którego pokazano odwiedzającej młodzieży, na czym polega mieszkanie w bursie, jaka jest jej oferta, warunki oraz zapoznano ją z pracującą tu kadrą pedagogiczną i personelem. Dołożono wszelkich starań, żeby każdy przybyły czuł się dobrze i kreatywnie spędził czas. Przygotowano moc różnorodnych atrakcji ze słodkim poczęstunkiem włącznie. Na dzień dobry można było porozmawiać z dyrektorem oraz wychowawcami. Każdy miał okazję wziąć udział w grach świetlicowych lub specjalnym quizie. Chętne osoby były oprowadzane po budynku przez przewodników – wychowanków mieszkających w bursie.

Punktem kulminacyjnym dnia otwartego był występ akrobatyczny przygotowany specjalnie na tę okazję przez wychowanki z zespołu AKRO TRIO Kingę Latawiec i Alicję Mazurek– mieszkanki placówki, realizujące się w tej pasji. Przybyłym gościom rozdano foldery promocyjne oraz zachęcano do skorzystania z możliwości mieszkania w bursie. Goście mieli okazję obejrzeć Kronikę Placówki, w której zawarto najważniejsze wydarzenia z ubiegłych lat. Wszystkiemu towarzyszyły bardzo dobre humory, muzyka na żywo oraz przyjazna atmosfera.

Gościnnie promowała się sąsiadująca z bursą Biblioteka Pedagogiczna, której stoisko znalazło się w holu głównym. Dzień otwarty należał do wyjątkowo udanych i cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. W jego trakcie rozpropagowano nowo powstałe Stowarzyszenie „Bursa naszych marzeń” oraz media społecznościowe – stronę internetową i konta placówki na Facebooku: Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli i Edu Bursiaki Tegoroczny dzień otwarty był przygotowany przez zespół: Magdalena Melanowicz, Natalia Flis, Rafał Stelmach we współpracy z dyrektorem Dariuszem Chmielewskim i wychowawcami pracującymi w bursie.
Kolejnym ważnym punktem kwietnia w placówkowej społeczności było coroczne pożegnanie maturzystów. W tym roku odbyło się ono w 17 kwietnia pod hasłem „To były piękne dni…”, a zorganizowały je Monika Żmurek – Partyka i Natalia Flis. Młodzież mieszkająca w bursie uroczyście pożegnała swoje koleżanki i kolegów z klas maturalnych.
Nie zabrakło wzruszeń i podsumowań. Dyrektor Dariusz Chmielewski wręczył wszystkim absolwentom dyplomy i drobne upominki. Maturzyści przyjęli również życzenia dotyczące powodzenia na egzaminach i tradycyjnego połamania długopisów. Absolwenci zapewniali, że będą odwiedzać mury placówki i z sentymentem przypominać sobie przeżywane tu lata.
Placówka zachęca i zaprasza wszystkich Rodziców oraz czytający to Ósmoklasistów i Uczniów szkół ponadpodstawowych do zamieszkania w miejscu, które łączy w sobie cechy domu rodzinnego z nauką i rozwojem nowych pasji. Mieszkając tu poza nowymi znajomościami kształtuje się wartości, pasje i wspomnienia, które pozwolą na realizację i kreatywny samorozwój.

Opracowanie : mgr Justyna Kubiak- ZPOW

,

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.