obecnie
18° C
jutro
17° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Części do ciągników
    2 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Odzież do biegania
    19 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Zawód OZE
    394 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    839 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1220 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    252 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    346 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zabezpiecz swój rower

23 czerwca 2016 02:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
Złodziej, chcąc wejść w posiadanie cudzego roweru najczęściej wykorzystuje to, że jednoślad jest pozostawiony bez opieki i w żaden sposób nie zabezpieczony. Dlatego, by utrudnić mu kradzież trzeba zadbać o odpowiednie zapięcie, którego złodzieje tak łatwo, lub najlepiej wcale, nie sforsują.

Lato i zbliżający się okres urlopowy to czas, gdy uaktywniają się rowerowi złodzieje. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Przede wszystkim nigdy nie można zostawiać roweru bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. To zaproszenie dla złodzieja. Wystarczy tylko kilka sekund. A im droższy rower, tym bardziej przyciąga wzrok. W tym przypadku duże znaczenie ma tu zastosowanie powiedzenia "okazja czyni złodzieja".

Podstawowe najtańsze zabezpieczenia mogą nie wystarczyć. Przeciąć prostą linkę dla złodzieja to tylko chwila. Im lepsze zabezpieczenie, tym większa szansa, że złodziej odpuści sobie kradzież naszego roweru. Jeśli już zabezpieczamy rower, warto robić to z głową. Zabezpieczenie przeplatamy przez koło i ramę do czegoś, czego nie można zabrać razem z całym rowerem.

Rowerów nie zostawiamy przed blokiem, na klatce, przed sklepem, w słabo zabezpieczonych piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych. Pamiętać należy także, że od dobrze zabezpieczonego roweru odpinamy na czas naszej nieobecności wartościowe dodatki takie jak licznik, lampki.

Jakie rodzaje zapięcia można nabyć?

Sklepy rowerowe oferują kilka rodzajów zapięć różniących się budową. Oto one:

U-lock - czyli zapięcie w kształcie litery „U”, posiadające praktyczny uchwyt na ramę. Pałąki w tego typu zapięciach są grube na kilkanaście centymetrów i zrobione ze stali nierdzewnej

Łańcuch - grube ogniwa, duży ciężar i ponadprzeciętna odporność na przecięcia. Mimo dość klasycznej budowy są bardzo skuteczne

Linka - powszechnie stosowana w rowerach, łatwa w transporcie i zajmuje niewiele miejsca. Spiralne linki są na tyle długie by bez problemu opleść rower.

Rozsądek, rozwaga oraz dobre nawyki w połączeniu z solidnym zabezpieczeniem to nie gwarancja, ale jedyny dobry sposób na ochronę naszego roweru przed złodziejem.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.