obecnie
18° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  36 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  98 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  467 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  920 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1295 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  326 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  422 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Wiemy kto zaprojektuje nową Balladę

29 marca 2024 08:32, autor: stalowawola.pl

Firma ALFA PROJEKT Biuro Projektowe Piotr Ślesicki z Ciechanowa zaprojektuje na nowo stalowowolskie Kino Ballada. 28 marca 2024 roku wybrano wykonawcę zadania pn. Opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego dotyczącego budynku kina Ballada w Stalowej Woli”. Zwycięskie biuro projektowe wykona dokumentację za kwotę 452 640,00 zł.

– Nadeszła długo oczekiwana chwila dla miłośników kultury i dziesiątej muzy – rozpoczynamy proces modernizacji jednego z najważniejszych symboli naszego miasta. Budynek kina Ballada, pełen niezapomnianych chwil spędzonych w jego wnętrzu, wkrótce przemieni się pod wpływem nowoczesnych technologii, ale w dbałości o zachowanie naszej tożsamości. Kompleksowa dokumentacja projektowa obejmie wszystkie aspekty modernizacyjnej budynku – od jego piwnic po dach. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego, funkcjonalnego obiektu, który jednocześnie będzie szanować i podkreślać historyczny charakter tego miejsca – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej – termomodernizacji oraz remontu wraz z przebudową w zakresie modernizacji budynku kina „Ballada”. Opracowanie dotyczyć powinno również wejścia głównego do obiektu, części użytkowanej jako pracownia plastyczna, pomieszczeń sanitarnych i magazynowych znajdujących się w podpiwniczeniu budynku oraz pomieszczeń sanitarno-magazynowych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Dodatkowo w dokumentacji uwzględnione będzie zagospodarowanie terenu bezpośrednio związanego z obiektem oraz zabezpieczenie miejsc postojowych dla posiadaczy rowerów obsługujących obiekt, jak i korzystających z obiektu.

Modernizacja budynku będzie podzielona na dwa etapy. Dokumentacja projektowa zatem musi być tak opracowana, aby była możliwość ogłoszenia dwóch osobnych postępowań przetargowych na wybór wykonawców w zakresie rzeczowej realizacji.  

Do przetargu na stworzenie projektu kina Ballada stanęło sześć pracowni projektowych. Miasto na opracowanie dokumentacji zabezpieczyło w budżecie środki w wysokości 700 000 zł.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.