360 wyświetleń
Przejdź do forum

V Jubileuszowy Podkarpacki Bieg Strażaków

20 czerwca 2016 23:06, autor: admin
14 czerwca 2016 roku strażacy z naszej jednostki wzięli udział w V Jubileuszowym Podkarpackim Biegu Strażaków w Jaśle- Krempnej. Wydarzenie organizowane jest corocznie przez Komendę Powiatową PSP w Rzeszowie oraz Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak” w Rzeszowie. Gospodarzem Mistrzostw jest Komenda Powiatowa PSP w Jaśle. Impreza ma na celu popularyzację biegów masowych, jako czynnej formy rekreacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej strażaków. Trasa o długości 10 km biegła przez malownicze miejscowości powiatu jasielskiego. Start zlokalizowany był w miejscowości Polany na drodze leśnej przy leśniczówce Magurskiego Parku Narodowego, natomiast metę zawodów usytuowano przy Szkole Podstawowej w Krempnej.

W biegu kobiet I miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych oraz III miejsce w klasyfikacji kobiet OPEN zajęła kpt. Magdalena Staniszewska.

Dużym sukcesem zakończył się bieg sekcyjnego Pawła Kurkiewicza, który zajął I miejsce w kategorii do 29 lat Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych oraz II miejsce w Podkarpackim Biegu Strażaków w kategorii do 29 roku życia.

W kategorii 30-39 lat Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych brał udział ogn. Marcin Korzonek, który zajął II miejsce w tej klasyfikacji oraz sekc. Tomasz Jankowski. Bardzo dobry czas ogn. Marcina Korzonka pozwolił mu zająć miejsce w pierwszej dziesiątce Podkarpackiego Biegu Strażaków w kategorii 30-39 lat.

W kategorii 40+ Mistrzostw Województwa podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych jednostkę KP PSP Stalowa Wola reprezentował mł. kpt. Krzysztof Krawczyk, który zajął II miejsce. W Podkarpackim Biegu Strażaków w kategorii 40+ uplasował się na miejscu V.

W V Jubileuszowym Podkarpackim Biegu Strażaków wzięło udział 78 strażaków, w tym wiele debiutantów. Był to także pierwszy start dla trzech strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli. Strażacy Damian Robak, Piotr Bednarczyk oraz Piotr Misiak ukończyli bieg z bardzo dobrymi czasami i motywacją do poprawy wyniku w kolejnych strażackich mistrzostwach.