361 wyświetleń
Przejdź do forum

Pucharowa przygoda zakończona

31 października 2023 16:31, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola w wyjazdowym spotkaniu 1/16 Fortuna Pucharu Polski uległa Carinie Gubin 0:1. Jedynego gola w 26. minucie zdobył Wiktor Nehrebecki.

Zdecydowanie lepiej od początku prezentowali się nasi rywale. Gospodarze tego pojedynku stwarzali sobie okazje, lecz brakowało im nieco precyzji. Na bramkę Stalówki próbowali uderzać Maciej Diduszko i Jakub Łoboda, lecz nie znalazły one drogi do siatki zielono-czarnych. Gospodarzom, którzy ze względu na zły stan murawy musieli przenieść mecz do Krosna Odrzańskiego, trafić do naszej bramki udało się trafić Wiktorowi Nehrebeckiemu, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Stali. Stal do przerwy miała świetną okazje na wyrównanie, lecz Kosei Iwao z kilku metrów uderzył celnie z główki, lecz nie na tyle precyzyjnie, aby zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Po zmianie stron Stal wyszła w innym zestawieniu personalnym i obraz gry nieco się zmienił. Carina cofnęła się bardziej do defensywy. Zielono-czarni mieli swoje okazje. W 63. minucie Jakub Górski ładnie wpadł w pole karne, lecz nie zdołał pokonać Tymoteusza Seweryna, a dobitka Iwao przeszła nad poprzeczką. Po chwili Górski znów uderzył na bramkę gospodarzy, lecz było to niecelne uderzenie. W samej końcówce również Kacper Chełmecki stanął przed doskonała szansę, lecz nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

Carina wcale nie zamierzała skupić się tylko na obronie i groźnie kontrowała. Denis Matuszewski najpierw trafił w boczna siatkę, a potem przegrał pojedynek sam na sam z Adamem Przybkiem. Jeszcze w doliczonym czasie gry Carina miała swoją szansę, lecz znów dobrze spisał się między słupkami golkiper Stalówki. Niestety przygoda z pucharem zakończyła się dla zielono-czarnych na 1/16.

Carina Gubin – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 – Nahrebecki 26’

Carina: Seweryn – Płonka (90’ Konstanty), Nazar, Szymański, Matuszewski, Haraszkiewicz (80’ Paraszczak), Łoboda (80’ Antosiak), Staszkowian, Diduszko, Hrabovskyi (46’ Wiącek), Nahrebecki.

Stal: Przybek – Maluga (46’ Seweryn), Banach, Ziarko, Wojtak (46’ Sukiennicki), Mydlarz, Wiktoruk (46’ Soszyński), Kościelniak (76’ Chełmecki), Imiela, Iwao, Klisiewicz (46’ Górski).

Żółte kartki: Nahrebecki, Łodoba, Szymański, Haraszkiewicz, Paraszczak (Carina) oraz Imiela, Mydlarz (Stal).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).