390 wyświetleń
Przejdź do forum

Wygrywamy ze Zniczem i gramy dalej w Pucharze Polski

28 września 2023 11:40, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola wygrała w 1/32 Fortuna Pucharu Polski z pierwszoligowym Zniczem Pruszków 2:0. Gole dla zielono-czarnych z rzutów karnych zdobyli Kosei Iwao i Lucjan Klisiewicz.

Środowe spotkanie w Stalowej Woli długi momentami nie było porywającym widowiskiem. Przez pierwsze dwa kwadranse pierwszej połowy wiało nudą. Na boisku nie działo się zbyt wiele. Panował spory chaos, było dużo niedokładności. Po blisko trzydziestu minutach po stałych fragmentach gry zakotłowało się w polu karnym Znicza. Najpierw świetnie strzał Łukasza Seweryna obronił Piotr Misztal, a po chwili golkiper gości złapał piłkę na linii bramkowej, po tym jak ta obiła się od nóg Kosei Iwao.

Po zmianie stron obraz gry diametralnie się zmienił. To Znicz był stroną dominującą. Bardzo groźny pod bramką Stalówki był Patryk Czarnowski. Najpierw minimalnie przestrzelił, a po chwili świetnie obronił jego dobitkę z kilku metrów Adam Przybek. Stal oddała inicjatywę rywalom i skupiła się bardziej na wyprowadzaniu szybkich akcji niż na grze atakiem pozycyjnym.

Znicz atakował, przeważał ale to Stal zdobywała gole. Najpierw w 73. minucie sfaulowany w polu karnym został Kosei Iwao i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Znicz ruszył ostro, sporo pracy miała obrona Stalówki oraz Adam Przybek, który spisywał się rewelacyjnie w bramce zielono-czarnych. W doliczonym czasie gry po jednej z szybkich akcji gospodarzy w polu karnym padł Lucjan Klisiewicz i arbiter po raz drugi zdecydował się podyktować rzut karny. Do jedenastki podszedł Klisiewicz i również zdobył gola dla Stali pieczętując zwycięstwo naszego zespołu.

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 2:0 (0:0)
1:0 – Iwao (k.) 73’
2:0 – Klisiewicz (k.) 90’+3

Stal: Przybek – Seweryn (46’ Kowalski), Furtak, Banach, Urban (81’ Ziarko), Maluga, Soszyński (46’ Mydlarz), Wiktoruk, Sukiennicki, Górski (61’ Chełmecki), Iwao (77’ Klisiewicz).

Znicz: Misztal – Tkachuk, Krocz (66’ Wójcicki), Grudziński, Nagamatsu, Czarnowski (66’ Pomorski), Tabara (66’ Wawszczyk), Kendzia (77’ Yukhomovych), Nowak, Błyszko, Krajewski (77’ Proczek).

Żółte kartki: Seweryn, Iwao, Maluga (Stal) oraz Tkachuk, Tabara, Tkachuk, Krajewski (Znicz).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Widzów: 1100.