obecnie
5° C
jutro
9° C

Rozwój osobisty, jak?

Katarzynka 17 maja 2018 15:07 4 odpowiedzi 7377 wyświetleń

Napisz odpowiedź
17-05-2018, 15:07
Jak zadbać o własny rozwój osobisty, by np. znaleźć lepszą pracę? Możecie coś podpowiedzieć?
Cytuj post
17-05-2018, 16:17
Katarzynka napisał:
Jak zadbać o własny rozwój osobisty, by np. znaleźć lepszą pracę? Możecie coś podpowiedzieć?


Jakie masz kwalifikacje, wiedzę zawodową, dyplomy, certyfikaty? Pochwal się swoimi osiągnięciami, sukcesami zawodowymi?
Cytuj post
02-10-2019, 21:50
Katarzynka pyta o:
rozwój osobisty, lepsza praca.
****************************************************
By rozsądnie i miarodajnie spróbować Ci odpowiedzieć konieczne jest uzyskanie ogólnych wiadomości.
Jakie masz wykształcenie.
Jakie masz doświadczenie zawodowe ( w jakich zawodach pracowałaś i ile czasu).
Czy lubisz swój zawód wyuczony.
Czy praca w porzednich miejscach była dla Ciebie przyjemna czy też była udręką.
Czy chodzi Ci o pracę którą lubisz, czy też wzięłabyś wszystko - byle było dużo pieniędzy.
Jak wyobrażasz sobie przyszłą pracę.
Czy znasz swoje mocne atuty zawodowe i słabe miejsca. Do czego ( Twoim zdaniem) się nie nadajesz a w czym mogłabyś dać z siebie wiele.
To kilka pytań - bez odpowiedzi na nie w ogóle nie można "ruszyć na milimetr do przodu" z pomocą Tobie.
Ja w swoim życiu pracowałem w wielu zawodach i w każdym zdobywałem wiedzę i doświadczenie. To się nazywa rozwojem. Nawet najgorsze (najcięższe zawody) wykonywałem z dużym zaangażowaniem i to jest także rozwój. Najgorsze w jakiejkolwiek pracy są stosunki międzyludzkie między pracownikami. Dochodzi do tego jeszcze - jak nasi przełożeni postępują z nami. Jeśli są dobrymi, zdolnymi szefami i doceniają naszą ( zakładam - uczciwą pracę) - nie ma nic piękniejszego w karierze zawodowej. Nawet za mniejsze wynagrodzenie nie warto takiej pracy porzucać, zmieniać. Najgorzej jest wykonywać pracę , której nie znosimy, nie umiemy jej wykonywać i która nas męczy.
Reszta jest właśnie ROZWOJEM.
(P.S.
Trzeba chcieć się uczyć, ciągle, do końca życia - to da nam dobre zdrowie i szczęście, kto się nie uczy ten się cofa).


Cytuj post
01-07-2021, 13:54
Idź w to co Cie najbardziej interesuje, zrób kurs excela na youtube, czy inne. Może stwórz własny biznes?
Cytuj post
01-07-2021, 13:56
Jeśli interesuje Cię zakładanie firmy, a nie masz na nią środków, to możesz skontaktować się z https://cashflowgroup.pl, która zajmuje się pozyskiwaniem dotacji i funduszy na rozwój przedsiębiorstw.
Cytuj post

Szybka odpowiedź