401 wyświetleń
Przejdź do forum

Podsumowanie 33. kolejki.

29 maja 2017 13:30, autor: stal1938.pl
Puszcza Niepołomice zagwarantowała sobie wejście do Nice I ligi dzięki remisowi 0:0 z Gryfem Wejherowo. W barażu o awans będzie walczyć Radomiak Radom. Mecz na szczycie tabeli wygrał 3:0 Raków Częstochowa.
Puszcza Niepołomice potwierdziła, że jest skuteczna na własnym stadionie. Właśnie u siebie przypieczętowała awans remisem 0:0 z Gryfem Wejherowo. W Niepołomicach gospodarze zdobyli w tym sezonie 35 z możliwych 51 punktów, a to 59 procent jej dorobku. Drużyna Tomasza Tułacza broniła najlepiej spośród 18 klubów. Po przeciwnej stronie boiska zdobywała dużo goli w końcówkach spotkań.
Puszcza powraca na zaplecze Lotto Ekstraklasy po trzech latach na niższym szczeblu. Nice I ligę opuszczała pod wodzą Dariusza Wójtowicza. W obecnym, udanym sezonie była ponadto rewelacją Pucharu Polski, w którym odpadła w ćwierćfinale po dwumeczu z Pogonią Szczecin.
Awans niepołomiczan oznacza, że przed ostatnią kolejką nie ma już znaków zapytania na górze tabeli. W barażu o awans zagra Radomiak Radom z 15. zespołem Nice I ligi. W sobotę podopieczni Roberta Podolińskiego przegrali 0:1 z Legionovią Legionowo.

Wcześniej awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy zagwarantowali sobie piłkarze Rakowa Częstochowa oraz Odry Opole. Ich mecz w 33. kolejce był przedsmakiem rywalizacji na wyższym szczeblu. Raków wykorzystał atut własnego boiska i wyszedł na prowadzenie już w 19. minucie dzięki strzałowi Petera Mazana. Po przerwie drużyna Marka Papszuna powiększyła przewagę na 3:0, a dzięki zwycięstwu zastąpiła opolan na pozycji lidera.
Pomimo upału dość żwawo poruszali się po boisku Błękitni Stargard i piłkarze Warty Poznań. Na gola znanego na Pomorzu Zachodnim Michała Ciarkowskiego odpowiedział podobnym trafieniem Grzegorz Szymusik. Stargardzianie śrubowali przewagę w posiadaniu piłki do przerwy, ale na prowadzenie wówczas nie wyszli. Zrobili to w drugiej połowie dzięki strzałowi Macieja Liśkiewicza z rzutu karnego. Warta nie poddała się, a bramka Łukasza Białożyta w 84. minucie zagwarantowała jej utrzymanie.
Ze szczeblem centralnym pożegnała się Olimpia Zambrów, która przegrała ze swoją imienniczą z Elbląga 2:3. Blisko spadku są również piłkarze Kotwicy Kołobrzeg oraz Polonii Warszawa. W ich bezpośrednim meczu z nożem na gardłach padł remis 2:2. Dramat przeżyli piłkarze znad morza, którzy stracili gola z rzutu karnego w doliczonym czasie. Żadna z drużyn nie wykorzystała szansy na wyprzedzenie Rozwoju Katowice.
Stal Stalowa Wola zremisowała w Bytomiu z Polonią i zdobyty punkt zagwarantował zielono-czarnym utrzymanie w II lidze.
Najwięcej goli padło w Tarnobrzegu, gdzie ROW 1964 Rybnik odniósł nadspodziewanie wysokie zwycięstwo 4:2 z Siarką.