obecnie
12° C
jutro
14° C
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

  • Korekcja laserowa wzroku
    25 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Zdrowa żywność
    1653 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Pomysł na studia
    779 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Sprawdzony mechanik
    469 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Zniszczone włosy po przedłuża…
    248 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Dekoracja kościoła na ślub
    300 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Konserwator suwnic
    405 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Brak lekarza w szpitalu w Nisku – ciężarna pacjentka odesłana

2 lutego 2025 11:19, autor: zomo

W dniu 28 stycznia 2025 roku w Szpitalu Powiatowym w Nisku doszło do incydentu, w którym ciężarna pacjentka nie została przyjęta z powodu braku lekarza na izbie przyjęć. Kobieta, będąca w drugiej ciąży, skarżyła się na złe samopoczucie, ból głowy i nudności. Ratownicy medyczni, po ocenie jej stanu, zdecydowali o konieczności przewiezienia jej do szpitala.

Początkowo planowano transport do placówki w Stalowej Woli, wiedząc o zawieszeniu działalności oddziału ginekologiczno-położniczego w Nisku. Jednak dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego polecił skierowanie karetki do najbliższego szpitala, czyli w Nisku, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Na miejscu okazało się, że na izbie przyjęć nie ma lekarza, co uniemożliwiło przyjęcie pacjentki. W rezultacie kobieta została przetransportowana do szpitala w Stalowej Woli.

Teresa Gwizdak, dyrektor podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, skomentowała sytuację: "Szpital nie dopełnił obowiązków. Istniało zagrożenie dla pacjentów". W odpowiedzi na to zdarzenie, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz dyrektor oddziału NFZ w Rzeszowie zapowiedziały przeprowadzenie kontroli w szpitalu w Nisku.

Jan Ziobro, wicedyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, wyjaśnił podczas konferencji prasowej, że ratownicy medyczni, zgodnie z przepisami, powinni udać się do najbliższego szpitala. Dyspozytor medyczny w międzyczasie ustalał dostępność oddziału ginekologiczno-położniczego w Nisku.

To zdarzenie podkreśla znaczenie zapewnienia ciągłości opieki medycznej oraz konieczność monitorowania funkcjonowania placówek służby zdrowia, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.