obecnie
23° C
jutro
28° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  81 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  208 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  231 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2133 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  264 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  275 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Powitanie lata nad zalewem Podwolina - LET.NISKO 2024

13 czerwca 2024 21:32, autor: zomo

30 czerwca 2024 roku to data, którą warto zapisać w kalendarzu, ponieważ tego dnia odbędzie się kolejna edycja LET.NISKO – plenerowej imprezy nad zalewem Podwolina, która ma na celu powitanie lata. To wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji dla całej rodziny.

Strefa animacji (15:00-19:00)

Na najmłodszych czekają gry wielkoformatowe ZIQA, zabawy z harcerzami oraz warsztaty plastyczne. Dla miłośników literatury przygotowano animacje i kiermasz wakacyjnej książki z Miejską Biblioteką Publiczną w Nisku. Aktywni seniorzy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach plenerowej pracowni "Kolorowa Przystań". Dodatkowo, wszyscy uczestnicy będą mogli bawić się podczas Podwolina Piana Party.

Akcje edukacyjne

Podczas wydarzenia odbędą się również akcje edukacyjne: "Letnia Bezpieczne Wakacje" z PSSE w Nisku oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" z KPP w Nisku. Będą to doskonałe okazje, aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych aktywności.

Scena plenerowa

Od godziny 16:00 scena plenerowa ożyje wakacyjnym koncertem wokalistów NCK "Sokół". O 17:00 rozpocznie się część oficjalna, po której nastąpi finał Niżańskich Regat. Na scenie zobaczymy również happening taneczny ze Szkołą School Dance oraz występy zespołów "Overdose" i "Pod Wiatr". Na zakończenie, o 20:00, wystąpi Karolina Lizer i jej orkiestra.

Zalew Podwolina - miejsce pełne atrakcji

Zalew Podwolina to idealne miejsce na spędzenie całego dnia z rodziną. Bezpieczeństwo zapewnia oddzielenie terenu od ulicy rowem. Dla dzieci przygotowano plac zabaw w kształcie statku, huśtawki, ścianki wspinaczkowe oraz park linowy. Dla miłośników aktywności fizycznej dostępne są ścieżki pieszo-rowerowe, tor rowerowy Pumptrack oraz park linowy ze zjazdem tyrolskim z wieży.

Atrakcje dla aktywnych

Na terenie zalewu znajdują się także boiska do siatkówki plażowej oraz boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową. Wokół zbiornika rozlokowane są Otwarte Strefy Aktywności z licznymi urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, takimi jak orbitek, poręcze czy wioślarz.

Dodatkowe udogodnienia

Na wyspie znajduje się dwudziestometrowa drewniana wieża widokowa, z której można zjechać na tyrolce. Jest tam również altana widokowa z grillem, ścieżki oraz ławki. Na wyspę można dostać się mostem. W pobliżu dostępne są punkty handlowo-gastronomiczne, a przy ulicy Dąbrowskiego znajduje się parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Piękno przyrody

Zalew otaczają liczne nasadzenia roślinne, w tym tawuła pospolita, jaśminowiec, rododendrony, sosna kosodrzewina i wiele innych. To doskonałe miejsce, aby cieszyć się pięknem przyrody i spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania powitania lata nad zalewem Podwolina! Wstęp na imprezę jest wolny, więc nie przegapcie okazji, by spędzić ten wyjątkowy dzień z rodziną i przyjaciółmi.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.