obecnie
23° C
jutro
28° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  81 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  208 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  231 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2133 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  264 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  274 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Z humorem o książkach Marcina Pałasza

10 czerwca 2024 11:19, autor: MBP

7 czerwca w Bibliotece Głównej MBP im. M. Wańkowicza gościliśmy Marcina Pałasza, pisarza książek dla dzieci i młodzieży, autora słuchowisk.

Uczniowie klasy VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczniowie klas VI i VII z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli zapoznali się nie tylko z twórczością pisarza, ale również z ciekawymi faktami z życia Marcina Pałasza, które miały duży wpływ na fabułę jego książek.

Uczestnicy spotkania mieli okazję się przekonać jak ważnym wydarzeniem w życiu naszego gościa było przygarnięcie niesfornego psa Elfa, które zaowocowało powstaniem siedmiotomowej serii o perypetiach psiaka z charakterem.

Autor przybliżył młodym ludziom kulisy pracy pisarza, skąd czerpie pomysły, jak lubi pracować i dla czego warto czytać książki i je tworzyć. Nie brakowało humoru w błyskotliwych opowieściach, pozytywnej energii, wyrażania troski o zwierzęta oraz dużej tolerancji i zrozumienia dla trudności z jakimi spotyka się młodzież w życiu. Ale z tego Marcin Pałasz jest znany, jako „pisarz i optymista” z zawodu, jak sam o sobie mówi. Uczniowie mogli nabyć książki autora z autografem oraz porozmawiać z naszym gościem o jego twórczości literackiej.

Marcin Pałasz, pisarz dla dzieci oraz młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z krainy potworów”. Dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, wielokrotnie do niej nominowany. Największą popularność przyniosła mu seria o książkach psa Elfa, której pierwszy tom, powieść „Sposób na Elfa", wyróżniona została jako Książka Roku 2012 w konkursie IBBY, otrzymała również wspomnianą Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Marcin Pałasz uważa, że literatura powinna przede wszystkim przynosić dzieciom i młodzieży uśmiech, co konsekwentnie realizuje na kartach swoich książek.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Wydarzenie zorganizowano w ramach zadania „W stronę literatury. Stalowa wola do czytania” w programie „Promocja czytelnictwa 2024”. Patronat honorowy – Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowa Wola

 ____________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.