obecnie
17° C
jutro
25° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  45 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  89 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1903 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  94 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  143 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  158 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  935 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nieletnia odpowie za pomalowanie drzwi lokalu

20 maja 2024 08:39, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

W marcu stalowowolska policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu drzwi lokalu na terenie Stalowej Woli. Zostały one wymalowane sprayem. Do sprawy zabezpieczony został zapis z monitoringu, z którego wynikało, że sprawcą jest osoba nieletnia.

Czynności w tej sprawie prowadził Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Na podstawie utrwalonego wizerunku, policjanci ustalili tożsamość sprawczyni. Okazała się nią być 15-letnia mieszkanka Stalowej Woli. Dziewczynka przyznała się do popełnienia czynu. Rodzice pokryli koszty uszkodzeń.

W maju sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego w Stalowej Woli, który podejmie decyzję jakie środki wychowawcze w stosunku do niej zastosuje.

Przypominamy, że nieletni popełniający czyny karalne, czy wykazujący przejawy demoralizacji nie są bezkarni. Ich sytuację w świetle prawa normuje Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Sprawcy czynów karalnych czy osoby wykazujące przejawy demoralizacji muszą liczyć się z możliwością skierowania sprawy do sądu rodzinnego, którego wachlarz stosowanych środków wychowawczych jest szeroki. Pamiętajmy również, że odpowiedzialność samego nieletniego za czyn karalny, nie wyłącza odpowiedzialności jego rodziców, na przykład za wyrządzoną szkodę.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.