obecnie
23° C
jutro
28° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  81 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  209 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  232 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2134 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  222 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  264 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  275 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

W bibliotece fajnie jest - Warsztaty międzypokoleniowe

13 maja 2024 12:55, autor: MBP

W piątek, 10 maja, Filia nr 2 zamieniła się w centrum kreatywności i integracji, gdy w progach biblioteki pojawili się uczniowie klasy piątej z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz seniorzy z DDS Senior+ w Stalowej Woli.

Było to kolejne spotkanie w cyklu Międzypokoleniowych Warsztatów „W bibliotece jest fajnie", mające zacieśniać więzi między różnymi pokoleniami poprzez twórcze zajęcia plastyczne.

Całe spotkanie wpisało się także w obchody trwającego Tygodnia Bibliotek.

Tematem zajęć były kartki z życzeniami z okazji zbliżającego się Święta Mamy. Seniorzy z DDS Senior+ z ogromną chęcią dzielili się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem, przekazując dzieciom umiejętności tworzenia kartek okolicznościowych metodą quillingu.

Warsztaty nie tylko rozwijały kreatywność uczniów, ale także integrowały obie grupy wiekowe. Wspólne tworzenie kartek okazało się doskonałą okazją do budowania trwałych więzi międzypokoleniowych.

Dzieci z radością czerpały inspirację od doświadczonych seniorów, a ci z kolei z dumą obserwowali postępy młodszych uczestników. Podczas warsztatów panowała prawdziwa życzliwość i pomocna dłoń każdego uczestnika.

To wyjątkowe spotkanie w bibliotece pozwoliło uczniom na naukę nowych umiejętności plastycznych, jednocześnie umożliwiając budowanie trwałych więzi międzypokoleniowych. Po zakończeniu warsztatów  wszyscy uczestnicy opuszczali bibliotekę z uśmiechami na twarzach i pełnią nowej energii. Spotkanie udowodniło, że biblioteka obok wypożyczania książek, ale także jest miejscem, gdzie można spotkać się, dzielić doświadczeniem i rozwijać swoje umiejętności poprzez wspólne działania.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.