obecnie
15° C
jutro
25° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  45 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  89 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1903 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  94 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  143 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  158 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  935 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Scrapbooking międzypokoleniowy

13 maja 2024 12:55, autor: MBP

Klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych działającego w Filii nr 2 oraz uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci z Biblioteki Głównej wzięli udział we wspólnych warsztatach scrapbookingu zorganizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek.

Scrapbooking to forma rękodzieła, która polega na ozdabianiu papierowych przedmiotów, takich jak kartki, zaproszenia, albumy czy pudełka, wykorzystując do tego naklejki, wycinanki i inne elementy dekoracyjne.

Klubowicze stanęli przed zadaniem stworzenia kroniki spotkań swoich klubów. Każdy z uczestników warsztatów mógł wykonać dwie strony albumu, wykorzystując do tego rozmaite materiały dekoracyjne. A dzieci dodatkowo tworzyły kartki z okazji Dnia Mamy, które wręczą swoim ukochanym mamom 26 maja.  

Spotkanie było okazją do nawiązania relacji i budowania integracji między pokoleniami, a także do odkrywania w sobie i rozwijania zdolności manualnych. Praca nad kroniką metodą scrapbookingu wyzwoliła w obu grupach DKK dużo pozytywnych emocji i rozmów o książkach, dzięki czemu powstały piękne stronice ilustrujące omawiane wcześniej lektury.

 Z pewnością to nie ostatnie międzypokoleniowe spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki w MBP w Stalowej Woli.

Spotkanie odbyło się w ramach programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2024”, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.