272 wyświetleń
Przejdź do forum

Remis w Krakowie z Hutnikiem

24 marca 2024 14:43, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1:1. Stal w pierwszej połowie była lepszym zespołem, a po przerwie mecz się wyrównał.

Pierwsze minuty przebiegały pod lekkie dyktando Hutnika, którzy w 9. minucie mieli dobrą okazję, lecz uderzenie Denissa Rakelsa na rzut rożny odbił Mikołaj Smyłek. W odpowiedzi kilka minut później sam na sam z Dorianem Frątczakiem stanął Adam Imiela, lecz trafił wprost w golkipera gospodarzy. Zielono-czarni z minuty na minutę uzyskiwali przewagę i w 25. minucie objęli prowadzenie po ładnym strzale Jakuba Górskiego sprzed pola karnego.

Stal po golu oddała nieco pole gry rywalom, którzy zaczęli się rozkręcać. Najpierw sygnał ostrzegawczy zielono-czarnym dał Krystian Lelek, który nie zaskoczył Smyłka. Chwilę później Miłosz Drąg uderzył minimalnie nad poprzeczką, a jeszcze przed przerwą zakotłowało się w polu karnym Stali. Niestety chwilę po wznowieniu gry Deniss Rakels doprowadził do wyrównania.

Stal po słabszym wejściu w drugą połowę i stracie gola dość szybko wróciła do swojej gry, lecz nie miała już tak dobrych okazji jak przed przerwą. W 55. minucie do siatki gospodarzy trafił Łukasz Furtak, lecz sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu gospodarzy i gola nie uznał. Kilka minut później Kacper Chełmecki uderzył z kilku metrów, lecz wprost w Frątczaka. Potem na boisku było już sporo niedokładności i chaosu i wynik pojedynku już się nie zmienił.

Hutnik Kraków – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:1)
0:1 – Górski 25’
1:1 – Rakels 47’

Hutnik: Frątczak – Urbańczyk, Świątek, Lelek (74’ Głogowski), Drąg, Kieliś, Jania (85’ Chmiel), Tarasovs, Głogowski, Rakels, Wróbel.

Stal: Smyłek – Kowalski (76’ Maluga), Banach, Oko, Urban, Ziarko (46’ Chełmecki), Soszyński, Sukiennicki, Imiela (82’ Pioterczak), Górski (46’ Furtak), Klisiewicz (72’ Strózik).

Żółte kartki: Kieliś, Świątek, Tarasovs (Hutnik) oraz Oko, Maluga (Stal).

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).