obecnie
19° C
jutro
27° C
Czy Polska wyjdzie z grupy podczas EURO 2024?


Ostatnio na forum

 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  54 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1857 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  61 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  119 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  131 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  908 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10908 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowa Spartakiada 2024: Młodzieżowe Święto Sportu i Zdrowia

22 marca 2024 10:59, autor: stalowawola.pl

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2024 r. na boiskach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli odbyła się druga edycja Stalowej Spartakiady – rozgrywek sportowych szkół ponadpodstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Samorząd miejski po raz kolejny postawił na integrację młodzieży, dobrą zabawę oraz popularyzację zdrowego stylu życia. W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn ze stalowowolskich placówek.

Organizatorzy wydarzenia stawili sobie za cel stworzenie niezapomnianego święta sportu i zabawy. W tym celu przygotowali nie tylko kreatywne konkurencje sportowe, ale również bogaty program dodatkowych atrakcji. Wśród nich znalazły się m.in. wspólna zumba, badania składu ciała, konsultacje z trenerem nurkowania, ćwiczenia z zakresu resuscytacji z udziałem strażaków z OSP Stalowa Wola, porady dietetyczne dotyczące zdrowego żywienia, strefa chilloutu z goglami VR czy pokaz ju jitsu brazylijskiego.

Obecny podczas zmagań prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wyraził swoje zadowolenie z aktywnego uczestnictwa młodzieży w wydarzeniu oraz podkreślił rolę nowoczesnej infrastruktury w kształtowaniu ich aktywności i zainteresowań. – To bardzo cieszy, że te obiekty żyją każdego dnia. I to jest najlepszy dowód na to, że trzeba inwestować w nowoczesną infrastrukturę, bo ona zachęca, inspiruje i daje codzienne narzędzia do tego, żeby nasze dzieci, nasza młodzież wyrywała się sprzed obrazków, telefonów, gier  – podkreślił Prezydent, wyrażając wdzięczność za zaangażowanie młodych ludzi w organizację tego typu wydarzeń. – To dzisiejsze wydarzenie, ta Spartakiada, organizowana po raz drugi, jest głosem młodych ludzi i to właśnie ich inicjatywa, aby takie wydarzenia odbywały się w naszym mieście, aby również mieli przestrzeń do tego, żeby w fajnej, sportowej atmosferze zabawy porywalizować ze sobą, aby również szkoły ponadpodstawowe mogły pokazać swoją siłę – dodał Lucjusz Nadbereżny.

Wielobarwność sportowych zmagań oraz szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji sprawiły, że Stalowa Spartakiada 2024 stała się nie tylko miejscem sportowej rywalizacji, ale również platformą integracji społecznej, wymiany doświadczeń oraz promocji zdrowego stylu życia. Stalowa Wola kolejny raz udowodniła, że jest miejscem sprzyjającym aktywności fizycznej i rozwijaniu pasji sportowych.

Organizatorem wydarzenia był Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, partnerami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli oraz Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, a patronatem honorowym Stalową Spartakiadę objęła Młodzieżowa Rada Miejska w Stalowej Woli.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.