obecnie
18° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  36 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  98 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  467 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  920 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1295 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  326 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  422 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Marzenia o nowej hali przy PSP 4 stają się dostępne

19 marca 2024 14:43, autor: stalowawola.pl

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Stalowej Woli zbliża się czas na realizację wielkiego marzenia – budowy nowoczesnej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym. To inwestycja, która zrewolucjonizuje nie tylko możliwości aktywności fizycznej uczniów, ale także stanie się miejscem integracji społecznej oraz promocji zdrowego trybu życia. Na realizację tego zadania miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,9 mln zł. 

Zrobimy to! Na ręce pani dyrektor i naszej wspaniałej młodzieży przekazujemy bon dotyczący realizacji konkursu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który daje dofinansowanie w wysokości 1,9 mln zł na budowę łukowej hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. Powstanie 3 razy większa sala gimnastyczna niż ta, z której możecie dzisiaj korzystać. Będzie to sala bardzo nowoczesna, która będzie spełniała najwyższe standardy – zwrócił się obecnych podczas konferencji prasowej uczniów PSP 4 Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli. 

Planowana budowa hali sportowej to nie tylko miejsce, gdzie będzie można uprawiać różne dyscypliny sportowe, ale także centrum aktywności społecznej. Obiekt zostanie wyposażony w boisko wielofunkcyjne, które pozwoli na grę w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz futsal. To znaczy, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od preferencji sportowych. 

Co więcej, nowa hala sportowa będzie przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze sanitarno-szatniowe oraz toaleta, dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To ważny krok w kierunku inkluzji i równych szans dla wszystkich mieszkańców. 

Nie można także zapomnieć o aspektach technicznych. Hala zostanie wyposażona w nowoczesne rozwiązania, takie jak wentylacja nawiewno-wywiewna z absorpcyjną pompą ciepła, która zapewni odpowiednie warunki termiczne nie tylko latem, ale także zimą. Dodatkowo, obiekt będzie podpięty do miejskiej sieci ciepłowniczej, co przyczyni się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji. 

Zaplanowana hala sportowa nie tylko będzie miejscem aktywności fizycznej, ale także edukacji i rozwoju. W jej wnętrzu znajdzie się również strzelnica laserowa, która będzie dostępna dla uczniów wszystkich szkół w strukturach miejskich. 

Chciałam podziękować prezydentowi za tak piękny prezent dla szkoły. Ten prezent pozwoli na rozwijanie pasji uczniów, ale także na integrację środowiska, w którym tutaj jesteśmy, bo pozwoli na organizację imprez, takich, które organizujemy nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców, gdzie możemy wspólnie spędzać chwile – powiedziała Iwona Gałczyńska dyrektor PSP 4. 

Jak podkreśliła dyrektor „Czwórki”, w szkole zostanie usprawniona organizacja zajęć sportowych, umożliwiając wspólne spotkania oraz zapewniając komfortowe warunki treningowe dla tych, którzy odnoszą już znaczące sukcesy sportowe. Prowadzone zajęcia sportowe przyczynią się też do wzrostu zainteresowania sportem i pozwolą na odkrywanie nowych talentów. 

Koszty budowy hali sportowej, opiewające na kwotę 4 703 458,50 zł, będą pokryte częściowo ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu OLIMPIA 2023. Dofinansowanie w wysokości 1 900 000,00 zł pozwoli przyspieszyć proces budowy, który planowany jest na okres od stycznia do grudnia 2025 roku.  

Nowoczesna Infrastruktura Sportowa 

Oprócz budowy hali sportowej, PSP nr 4 w Stalowej Woli może poszczycić się szeregiem innych inwestycji, które mają na celu poprawę infrastruktury sportowej oraz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Już w 2021 roku zrealizowano budowę boiska wielofunkcyjnego z ogrodzeniem, umożliwiając uprawianie sportu przez uczniów oraz mieszkańców. Wartość całkowita tego przedsięwzięcia wyniosła 395 954,93 zł, a dofinansowanie w wysokości 134 282,00 zł zostało przyznane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 

W 2023 roku przeprowadzono remont boiska piłkarskiego o nawierzchni ze sztucznej trawy, dostosowując je do nowoczesnych standardów oraz zapewniając wygodne warunki do gry dla wszystkich użytkowników. 

Kolejne plany obejmują budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji, która planowana jest do realizacji w 2025 roku. Projekt ten, dofinansowany również z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ma na celu stworzenie warunków do uprawiania sportu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. 

Inwestycje w dostępność dla osób z niepełnosprawnościami 

Nie tylko infrastruktura sportowa, ale również infrastruktura edukacyjna zmienia się nie do poznania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. W ramach projektu grantowego „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”, przeprowadzono prace adaptacyjne i modernizacyjne w budynku PSP nr 4, dostosowując go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Został zrealizowany pełen remont posadzek, korytarzy, klatek schodowych. Uruchomione zostały również dodatkowe sale edukacyjne. To zadanie za ponad 3 mln 200 tys. zł, z czego 1 mln 200 tys. zł to środki pochodzące z funduszy europejskich, z funduszy dedykowanych dla działań innowacyjnych, bo ta szkoła wyróżnia się dzisiaj innowacjami, otwartością dla uczniów – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak alpakoterapia czy motywacyjna pracownia matematyczna, gdzie uczniowie samodzielnie tworzą materiały dydaktyczne. Powstały też nowe gabinety, które zapewniają opiekę i wsparcie dla uczniów wycofanych lub z orzeczeniami. Dodatkowo, poprzez treningi umiejętności społecznych, młodzież poprawia swoje relacje w grupie, co sprawia, że szkoła może patrzeć optymistycznie w przyszłość, podnosząc komfort nauki. W placówce nie stosuje się tradycyjnych dzwonków, co przekłada się na spokój, szczególnie istotny dla uczniów autystycznych, którzy źle znoszą gwałtowne dźwięki. Szkoła jest nowocześnie wyposażona i kładzie nacisk na nowatorskie podejście do edukacji. 

– My, jako radni miejscy, wraz z prezydentem wzięliśmy sobie za cel rozwijanie przedszkoli i szkół. Chcemy to robić dla tych najmłodszych, bo to jest nasza przyszłość. Z powodzeniem realizujemy ten cel, a dzisiejsze spotkanie jest tego dowodem. Życzę sprawnej realizacji zadań, a dzieciom bezpiecznej nauki i jak najszybszego korzystania z tej nowej, bezpiecznej sali – powiedziała obecna na konferencji Karolina Paleń przewodnicząca Komisji Rodziny i Zdrowia Rady Miejskiej w Stalowej Woli. 

– Nie ma dobrej przyszłości Miasta Stalowej Woli bez naszej młodzieży, bez naszych dzieci, bez was w dobrych szkołach, z dobrą edukacją – prezydent zwrócił się do uczniów. – Wśród wielu działań inwestycyjnych, wśród wielu wydatków, to właśnie dzisiaj oświata, wychowanie są najważniejszym celem rozwoju Miasta Stalowej Woli – dodał włodarz Stalowej Woli.  

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.