obecnie
18° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  36 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  98 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  467 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  920 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1295 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  326 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  422 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nagrodzili animatorów kultury i sportu

19 marca 2024 08:11, autor: stalowowolski.pl

15 marca w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, wręczono nagrody z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. – W ten sposób chcieliśmy podziękować tym osobom, które poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach sportu i kultury przyczyniają się do promocji Powiatu Stalowowolskiego – tłumaczy starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

,

Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2023 rok zostały przyznane w trzech kategoriach: Twórca – Osobowość Roku, Animator Kultury, Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych.

,

W kategorii Twórca – Osobowość Roku, nominowane były: Anna Płecha, Joanna Rybak, a także Anna Włodek.

,

Nagrodę otrzymała Joanna Rybak – przez ponad 30 lat związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Stalowej Woli.

,

W kategorii Animator Kultury, nominacje otrzymały: Elżbieta Szwedo, Marek Gruchota, Katarzyna Pawłowska oraz Piotr Felczak.

,

Nagrodę otrzymał Marek Gruchota – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

,

Natomiast w kategorii  Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych, nominowane były: Elżbieta Skromak, Anna Kiedrzyńska, Grażyna Lewandowska, Straż Grobowa „Turki” w Parafii w Woli Rzeczyckiej, Chór „Gaude Vitae” oraz Zespół Taneczny „Perełki”.

,

W tym roku kapituła zdecydowała się przyznać nagrodę Elżbiecie Skromak z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

,

Jak co roku, władze Powiatu Stalowowolskiego postanowiły również przyznać nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Jedną z nich otrzymał Jerzy Augustyński – doktor sztuk muzycznych, wicedyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego MDK.

,

Natomiast drugą nagrodę specjalną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymała Orkiestra Dęta działająca przy OSP Zdziechowice, która w ubiegłym roku świętowała jubileusz 15 – lecia.   

,

Oprócz tego, statuetki okolicznościowe za wieloletnią działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, trafiły do Zespołu „Perełki” pod kierownictwem Anny Włodek, który w 2023 roku świętował jubileusz 30-lecia istnienia. Statuetkę okolicznościową z okazji 100 – lecia przyznano także Straży Grobowej Turki z parafii w Woli Rzeczyckiej.

,

Tradycyjnie już, wręczono również „Kryształowe Serca” – nagrody dla tych  firm i instytucji, które w sposób szczególny wspierają działalność sportową i kulturalną w Powiecie Stalowowolskim.

,

– To nasze symboliczne podziękowanie za dotychczasowe wsparcie i forma docenienia tych, którym na sercu leży dobro oraz rozwój kultury i sportu na terenie Powiatu Stalowowolskiego – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

,

W tym roku, „Kryształowe Serca” otrzymali:

,

Zarząd Elektrociepłowni Stalowa Wola S. A., w imieniu którego statuetkę odebrał  prezes Daniel Karkoszka,  

,

a także firma Autorud Stalowa Wola Sp. z o.o., w imieniu której statuetkę odebrali członkowie Zarządu Ewa Sobiło-Tutak oraz Paweł Sobiło.

,

Obie firmy chętnie angażują się w działalność charytatywną i społeczną, a także wspierają wiele lokalnych i regionalnych wydarzeń.

,

Kolejna część uroczystości została już zdominowana przez sport. Nagrody Powiatu Stalowowolskiego za wybitne wyniki sportowe oraz za szczególne osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2023 roku przyznano w trzech kategoriach: Sportowiec Roku, Trener Roku oraz Animator Sportu.

,

W kategorii Sportowiec Roku nominowani byli: Stanisław Łańcucki, Artur Brzozowski, Jakub Bembenek, Kornelia Butryn, Marek Grykałowski, Paulina Zawół, Natalia Cygan, Natalia Krupa, Lena Radzik, Milena Basińska, Julia Czarny, Jacek Skrzeszewski, Monika Zaręba oraz Blanka Machaj, Wojciech Drzymała, Oliwia Sybicka, Marta Szeliga, Bruno Takmadżan.

,

Nagrodę w kategorii Sportowiec Roku 2023 otrzymał

,

Jakub Bembenek, reprezentujący Katolicki Klub Lekkoatletyczny „STAL” Stalowa Wola.

,

W kategorii Trener Roku nominowani byli: Stanisław Anioł, Mirosław Barszcz, Krzysztof Grdeń, Damian Fila, Rafał Partyka, Włodzimierz Pikulski oraz Tomasz Adamowicz. Decyzją kapituły, nagrodę w kategorii Trener Roku 2023 otrzymał

,

Mirosław Barszcz – trener w Katolickim Klubie Lekkoatletycznym „STAL” w Stalowej Woli, a także trener Kadry Narodowej.

,

Natomiast nominowani do nagrody w kategorii Animator Sportu 2023 byli: Grzegorz Siek, Marian Godawski, Sławomir Pyć oraz Tomasz Baran. Nagrodę w kategorii Animator Sportu 2023 otrzymał

,

Tomasz Baran – prezes Gminnej Akademii Sportu „Łęg”.

,

Władze Powiatu Stalowowolskiego przyznały także nagrody dla medalistów Mistrzostw Polski i Europy za uzyskanie znakomitych wyników sportowych w minionym roku. Otrzymali je:

,

Natalia Cygan, Kornelia Butryn, Marek Grykałowski, Paulina Zawół, Jacek Skrzeszewski, Natalia Krupa, Artur Brzozowski, Lena Radzik, Julia Czarny, Milena Basińska, Monika Zaręba, Blanka Machaj (wszyscy są zawodnikami Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego „STAL” Stalowa Wola), a także Oliwia S0bicka i Marta Szeliga (Miejski Klub Tenisowy w Stalowej Woli), Stanisław Łańcucki (Stalowowolski Klub Biegacza) oraz Wojciech Drzymała (Aeroklub Stalowowolski).

,

Na koniec uroczystości, na scenę zaproszono i podziękowano Lili Wojciak, wieloletniej pracowniczce stalowowolskiego Starostwa Powiatowego, która przeszła niedawno na emeryturę, a podczas swojej pracy zawodowej była inicjatorką i organizatorką wielu konkursów i wydarzeń, m.in. takich jak np. dożynki powiatowe, czy właśnie Powiatowy Dzień Animatora Kultury i Sportu.

,

Nagrody uhonorowanym podczas uroczystości osobom, wręczali przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszard Andres, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys. W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, chcących osobiście pogratulować nagrodzonym. Nie zabrakło przedstawicieli władz, a wśród nich posła na Sejm RP Rafała Webera i radnej wojewódzkiej Kamili Piech. Byli również samorządowcy, m.in.: burmistrz Zaklikowa Dariusz Toczyski, przewodniczący zaklikowskiej Rady Miejskiej Mirosław Mach, a także wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz i przewodniczący Rady Gminy w Pysznicy Krzysztof Skrzypek. Nie zabrakło również dyrektorów powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, dyrektorów szkół, instytucji oraz przedsiębiorców działających na terenie powiatu stalowowolskiego.

,

Podczas Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu władze Powiatu Stalowowolskiego starają się zawsze uhonorować tych, którzy osiągnęli sukcesy na niwie kultury oraz w sporcie, a dzięki swojej pasji, pracy i działalności przyczynili się do rozwoju oraz popularyzacji tych dwóch dziedzin, nie tylko na terenie powiatu, ale również w całym kraju.

,

– Ten dzień jest po to, abyśmy mogli wyróżnić sportowców, ich trenerów, artystów a także osoby, które działają na rzecz kultury. Co ważne, nie chcemy ograniczać się do samej Stalowej Woli, która jest największym ośrodkiem w naszym powiecie, a co za tym idzie, żyje tu, tworzy i trenuje najwięcej osób, które odnoszą sukcesy w swoich dziedzinach. My staramy się dostrzegać pracę i osiągnięcia sportowców, twórców i animatorów również z terenu gmin wiejskich. Ich też chcemy doceniać i motywować do dalszej pracy. Chcemy dostrzec wszystkich, którzy na to zasługują. Nie da się tego zrobić za jednym razem, ale staramy się robić to sukcesywnie i każdego roku powiększać to grono nagrodzonych. Nie ukrywam, że szczególnie cieszę się, widząc jak wiele mamy w naszym powiecie utalentowanej młodzieży. Dziękuję wszystkim trenerom i wychowawcom za pracę, jaką z nią wykonują. To owocuje wieloma sukcesami – mówił podczas uroczystości starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

,

 

]
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.