obecnie
24° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  117 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  483 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  944 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1319 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  350 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  449 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Pełni refleksji i głębokich przeżyć po koncercie „Nie pokonasz Miłośc…

18 marca 2024 12:47, autor: stalowawola.pl

16 marca 2024 roku kościół pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli stał się miejscem niezwykłego spotkania z muzyką i refleksją w tle. Koncert Pasyjny „Nie pokonasz Miłości” wypełnił wnętrze świątyni dźwiękami najpiękniejszych utworów wielkopostnych w nowoczesnych aranżacjach. Widzowie, tłumnie zgromadzeni w kościele, wraz z wykonawcami przeżywali ten wyjątkowy wieczór z głębokim skupieniem i zaangażowaniem.

Na scenie zabrzmiały aranżacje orkiestrowe autorstwa Macieja Niecia, Adama Jarzmika oraz Wojciecha Zwierniaka, wzbogacone grą świateł i efektami wizualnymi na najwyższym poziomie. Koncert, ożywiony przez orkiestrę MUSICALOVE pod kierownictwem Macieja Niecia, oraz prowadzony przez Katarzynę Szewerniak, przenosił słuchaczy w świat głębokiej refleksji i emocji.

Repertuar koncertu składał się z ponadczasowych utworów, takich jak: „Trudno nie wierzyć w nic”, „Gorzkie żale”, czy „Nie pokonasz miłości”. Każdy z nich został wykonany w nowoczesnych aranżacjach, które zaskakiwały oryginalnością i głębią przekazu. Wykonawcy, poprzez swoją pasję i talent, potrafili dotknąć serc wszystkich obecnych, niezależnie od ich przekonań czy wyznawanej wiary.

Serca widzów podczas swego przemówienia poruszył także Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Wyraził on swoją wdzięczność za możliwość spotkania się w takiej atmosferze miłości w okresie Wielkiego Postu. Podkreślił również, że ten czas powinien skłaniać nas do głębszej refleksji nad wartościami, które są fundamentem naszego życia społecznego i osobistego. Prezydent zachęcał do obrony tych wartości.

– Pasja, ten czas Wielkiego Postu, który przeżywamy, jest tym okresem, który ma wskazać nam drogę do światła, płynącego ze zmartwychwstania. Wielki Post, czas, w którym skupiamy się na refleksji, na zagłębieniu w sobie, nie dotyczy tylko nas samych. O tym najmocniej mówi Niedziela Palmowa, podczas której wspominamy gdy Chrystus, wjeżdżając triumfalnie był witany „Hosanna”, a pięć dni później ten sam tłum krzyczał: „na krzyż”. Również my, jako społeczność, w tym tłumie możemy odnaleźć siebie, jako ci, którzy wołają „Hosanna”, a za chwilę mogą wykrzyczeć: „nie tego, a Barabasza”. To wskazanie dla nas, abyśmy umieli stanąć i obronić to, co święte i wartościowe w życiu publicznym, w naszej Ojczyźnie. Abyśmy nigdy nie stawali w tłumie, który będzie skazywał nienawiścią, pogardą, który drugiego człowieka będzie chciał wykluczyć. W związku z tym wyjątkowym koncertem, chciałbym złożyć życzenia, aby święta, które już blisko, zwróciły uwagę na to, co najważniejsze i ożywiły nas, wzbudziły w nas zmartwychwstanie dobra i miłości – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Koncert został nagrany przez TV TRWAM i będzie retransmitowany na kanałach telewizji 24 marca o godzinie 12:15.

Organizatorami wydarzenia byli: Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli oraz ks. kan. Krzysztof Kida proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Patronat medialny sprawowała
TV TRWAM. Patronatem honorowym koncert objęli Janina Sagatowska Senator RP oraz Rafał Weber Poseł na Sejm RP.

Wystąpili dla nas: 

 • Ewa Siembida-Jachym – wokalistka, solistka Siedleckiej Orkiestry i laureatka wielu festiwali;
 • Izabela Szafrańska – piosenkarka i wokalistka, która zdobyła sławę występując
  w telewizyjnym show The Voice of Poland. Brała udział w festiwalach piosenki i poezji w kraju oraz zagranicą, podczas których odnosiła sukcesy;
 • Ewa Novel – charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów urodzona w Chicago, obdarzona niezwykle ciekawą barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli zarówno w Polsce jak i za granicą. Każdy koncert z jej udziałem to niezapomniane przeżycie, podczas którego daje się wyczuć pozytywną energię płynącą ze sceny;
 • Stanisław Plewniak – saksofonista, wokalista jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, równolegle studiował tamże filozofię na Uniwersytecie Pedagogicznym. Stypendysta programu Erasmus (2011/2012) w Würzburgu. Szlifował warsztat klasyczny i jazzowy pod kierunkiem Andrzeja Rzymkowskiego, Lutza Koppetscha, Reinette Zijtveld-Lustig i Leszka Żądły. Uczestnik kursów i lekcji mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Arno Bornkampa, Huberta Wintera, Tiesa Mellema, Jana Schulte-Bunerta. Współzałożyciel FOURS Collective.
 • Tomasz Jarosz – wokalista zespołu Lachersi i wieloletni solista Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Promował Sądecczyznę i podbijał serca Polaków.
 • Orkiestra MUSICALOVE – skład orkiestry tworzą profesjonalni i utalentowani instrumentaliści, posiadający bogate doświadczenie estradowe. Członkowie orkiestry koncertują i nagrywają płyty z wieloma znanymi i wybitnymi artystami z Polski
  i Europy.
 • Zespół wokalny w składzie: Ewa Niewdana-Hady, Katarzyna Blat, Łukasz Wicher
 • Katarzyna Szewerniak – dziennikarka radiowa i telewizyjna. Z mikrofonem nieprzerwanie od 18. roku życia. Jej żywiołem są sytuacje ,,na żywo”, podczas których najbardziej liczy się interakcja z publicznością.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.