obecnie
27° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Piosenką i sercem”

7 lutego 2024 10:44, autor: stalowawola.pl

Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli mają zaszczyt zaprosić do włączenia się w tworzenie jedynego w swoim rodzaju widowiska, jakim będzie koncert ,,Piosenką i sercem”. Ta muzyczna i taneczna uczta odbędzie się 11 lutego 2024 roku /niedziela/ o godz. 18:15 w odnowionej sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. 

Spotkanie ze sztuką podczas tego unikalnego koncertu będzie niezapomnianą podróżą przez zapisane już w naszych sercach utwory polskiej i zagranicznej estrady, z niepowtarzalną grą światła, tańca i obrazu. 

Karnawałowy charakter koncertu, wspólne wartości, pasja i talent wykonawców stworzą wyjątkowe w skali kraju wydarzenie. Wiele osób będzie mogło odkryć na nowo ponadczasowe wartości, które niosą ze sobą przygotowane przeboje estrady polskiej i zagranicznej. Przygotowane utwory, to także ponadczasowa wartość literacka. Teksty te pozwolą całej widowni zgromadzonej w Miejskim Domu Kultury poczuć klimat karnawału oraz zbliżającego się wielkimi krokami „święta zakochanych”. Usłyszymy kilkadziesiąt przebojów, m.in.: Walc Barbary – Noce i dnie, Przetańczyć całą noc – my fair lady, Takie tango, Odkryjemy miłość nieznaną, Za Tobą pójdę jak na bal, Dumka na dwa serca, czy Tyle słońca w całym mieście. Wszystkie utwory będą zaśpiewane w nowoczesnych aranżacjach, przy akompaniamencie orkiestry MusicaLOVE, pod kierownictwem Macieja Niecia i batutą Zygmunta Magiery.  

Nie zabraknie też pięknych tańców baletowych. Studio baletowe im Władysława Szlęka z Krynicy Zdrój zapewni niesamowite doznania artystyczne. 

Będziemy mogli podziwiać solowe głosy Zofii Nowakowskiej, Magdaleny Tul, Dariusza Kordka, Pauliny Grochowskiej, Jacka Kotlarskiego i Kacpra Batora. 

Warunkiem udziału w koncercie jest posiadanie darmowego biletu wstępu, który można będzie odebrać od 7 lutego 2024 roku w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Ilość miejsc ograniczona. 

Organizatorami koncertu są Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli oraz Marek Gruchota dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Janina Sagatowska Senator RP oraz Rafał Weber poseł na Sejm RP. 

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Huta Stalowa Wola S.A., Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Stalowej Woli oraz DSI Underground Merol.  

Koncert będzie transmitowany na żywo w TV TRWAM: https://tv-trwam.pl/

Krótko o Artystach: 

Zofia Nowakowska 

Absolwentka Liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz studiów na wydziale psychologicznym. Przez rok uczyła się śpiewu w Poznaniu u Marzeny Osiewicz. W latach 2004-2010 występowała w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdzie grała we wszystkich ważniejszych spektaklach, w tym rolę Julii w musicalu ,,Romeo i Julia” (na zmianę z Martą Moszczyńską), czy rolę Anki w musicalu ,,Metro”. Obecnie związana jest z Teatrem Muzycznym ,,Roma”, gdzie odgrywała główną rolę Sophie, w adaptacji słynnego musicalu Mamma Mia! poświęconemu grupie ABBA, rolę Niny (główną rolę kobiecą) w musicalu Piloci oraz rolę Amneris w Musicalu Aida. 

Magdalena Tul 

Polska piosenkarka, wokalistka dubbingowa, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 2000-2003 aktorka i wokalistka teatru Studio Buffo, a w latach 2004-2007 wokalistka Teatru Muzycznego ,,Roma”. W latach 2003-2018 solistka w teleturnieju TVP1 “Jaka to melodia?” Fonograficznie debiutowała w 2004, od tamtej pory wydała trzy albumy studyjne: V.OH. – The Victory of Heart (2007), Brave (2014) i Mindfulness (2019). Uczestniczka konkursu “Premier” w ramach 42. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2005), festiwali Universtalent 2005 i Unisong 2007. Reprezentantka Polski w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji (2011). 

Paulina Grochowska 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Studium Wokalno – Aktorskiego w Gdyni. Aktorka musicalowa, dubbingowa oraz trener wokalny w teatrach muzycznych w Polsce. Laureatka I miejsca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wystąpiła w 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Półfinalistka prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Piosenki „International Songwriting Competition 2020”. Na co dzień występuje także jako wokalistka studia Accantus. Prowadzi zajęcia emisji głosu w różnych ośrodkach w Polsce. 

Dariusz Kordek 

Polski aktor teatralny, musicalowy i filmowy, prezenter telewizyjny, konferansjer, piosenkarz. Powszechną popularność zdobył w latach 90. jako Marek Siedlecki w kultowej telenoweli “W labiryncie”. W latach 1988-1992 występował w Teatrze Rampa na Targówku, w którym zagrał w przedstawieniach: Cabaretro (1988), Sweet Fifties (1989), Muzykoterapia (1989) i Czerwony stoliczek (1990). Następnie został aktorem teatru muzycznego Studio Buffo, w którym zagrał Jana w musicalu Metro oraz był obsadzony w przedstawieniach: Do grającej szafy grosik wrzuć (1993), Nie opuszczaj mnie… (1994) Jacquesa Brela i Grosik 2-Piosenki z lat 60. 

Jacek Kotlarski 

Absolwent Liceum Muzycznego w klasie trąbki, potem Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, a w końcu Akademii Muzycznej w Katowicach i Poznaniu (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, klasa śpiewu). Od roku 2000 współpracuje z Teatrem ROMA. Jako wokalista sesyjny nagrywał m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Krzysztofem Herdzinem, Ewą Bem, Zbigniewem Wodecki i Ireną Santor. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej. W 2012 r. ukazał się jego pierwszy solowy i współautorski z Tomaszem Szymusiem album ,,Nigdy nie jest za późno” (wydawca: Polskie Radio, produkcja: Krzysztof Herdzin). Doktor sztuk muzycznych, od 2016 r. jest wykładowcą na Wydziale Wokalno-Aktorskim (specjalność: musical) UMFC. 

Kacper Bator 

Student wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wokalista, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Śpiewał u boku Grażyny Łobaszewskiej, Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Karoliny Leszko, Kasi Moś, Włodzimierza Koreza, Łukasza Zagrobelnego, Mietka Szcześniaka, Roberta Janowskiego, Andrzeja Lamperta, zespołu Sound’n’grace i wielu innych artystów. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia, jak Grand Prix w Konkursie ,,Śpiewaj Razem z Nami”, I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Krakowie, I miejsce w konkursie ,,Piosenka w Meloniku”, nagroda jury w konkursie polskiej piosenki lat 60 i 70. “Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” w Wyszkowic, udział w cyklu koncertów “Skarby Nie Chodzą Piechotą” oraz “Legenda o Żołnierzu Polskim” 

Orkiestra MUSICALOVE 

Skład orkiestry tworzą profesjonalni i utalentowani instrumentaliści, posiadający bogate doświadczenie estradowe. Członkowie orkiestry koncertują i nagrywają płyty z wieloma znanymi i wybitnymi artystami z Polski i Europy. 

Zespół wokalny w składzie: Ewa Siembida-Jachym, Sylwia Łyko, Łukasz Wicher. 

Studio baletowe im Władysława Szlęka w Krynicy Zdrój. Studio kontynuuje tradycje baletowe zapoczątkowane w Krynicy Zdroju w 1986 roku przez Władysława Szlęka – baletmistrza, solistę Opery Krakowskiej. 

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.