282 wyświetleń
Przejdź do forum

Ligowy „sprawdzian” przed zawodami mikołajkowo-świątecznymi.

6 grudnia 2023 09:52, autor: mosir.stalowawola.pl
W pierwszą sobotę grudnia w Mielcu odbyły się ostatnie zawody z serii Podkarpackiej Ligi Dzieci 10-11 lat – runda jesienna. W zawodach wzięło udział 274 młodych adeptów pływania z 18 klubów Podkarpacia. Sekcję Motyl MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 17 zawodniczek i zawodników. W ostatnich zawodach nasza sekcja zajęła 7 miejsce w punktacji drużynowej. Jak zwykle bardzo dobrze „motylki” wypadły w progresji wyników. Poprawa wyników pokazuje postęp młodych zawodniczek i zawodników jaki dokonali od ostatnich startów. Tutaj „motylki” zajęły pierwsze miejsce. Największy postęp zrobili: Karol Domański, Anna Głasek, Milena Kiper, Maja Skrzypek, Emilia Sobiło, Amelia Warchoł.  Najlepszym zawodnikiem Motyl MOSiR był Miłosz Marchut. Wygrał on wyścig na 50 metrów stylem motylkowym, a na dystansie 100 metrów stylem zmiennym zajął 6 miejsce. Na koniec zawodów odbyły się wyścigi sztafetowe 4 x 50 metrów stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt 10-letnich popłynęły: Magdalena Darłak, Gabriela Raskieviciute, Milena Kiper oraz Rozalia Pikor.  Sztafeta chłopców młodszych wystartowała w składzie: Miłosz Marchut, Karol Domański, Wiktor Sokólski, Ryszard Baryła. Najlepiej poszło dziewczynom starszym (rocznik 2012). Sztafeta w składzie: Amelia Warchoł, Anna Głasek, Emilia Sobiło i Milena Kowalska zajęła 4 miejsce. Oprócz w/w zawodników w Mielcu pływali: Szymon Kołosiński, Lena Marchut, Hubert Szczęch, Zuzanna Wolańczuk.