obecnie
21° C
jutro
28° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  26 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Herhangi bir ülkenin en yeni …
  22 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  180 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  196 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2079 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  195 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  239 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Tarnobrzeg: Chciał przekupić policjantów dwoma piwami

20 listopada 2023 20:52, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

57-letni kierowca volkswagena, chcąc uniknąć konsekwencji za popełnione wykroczenie, usiłował wręczyć policjantom łapówkę, wkładając do radiowozu dwie puszki piwa.

Zamiast mandatu na mężczyznę czekała policyjna cela oraz przedstawiony zarzut popełnionego przestępstwa, jakim jest wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W piątek o godz. 18, policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED, pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zwrócili uwagę na osobowego volkswagena, który był nieprawidłowo zaparkowany.

Kierowca pozostawił samochód na ul. Mickiewicza, blokując wjazd i wyjazd innym pojazdom, a sam poszedł do pobliskiego sklepu. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierowcy passata, którym okazał się 57-letni mieszkaniec Sandomierza.

Poinformowali mężczyznę, że za popełnione wykroczenie zostanie ukarany mandatem w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym.

Słysząc to, kierowca volkswagena wyciągnął dwie puszki piwa i przez uchylone drzwi włożył je do środka policyjnego radiowozu. Reakcja policjantów była natychmiastowa, oznajmili mieszkańcowi Sandomierza, że zostaje on zatrzymany za przestępstwo, którego się dopuścił tj. wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 57-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd. Art. 229 § 3 kodeksu karnego mówi: Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.