342 wyświetleń
Przejdź do forum

Wygrywamy mecz przyjaźni

19 listopada 2023 11:25, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola na własnym boisku pokonała GKS Jastrzębie 3:1. Zielono-czarni okazali się niezwykle skuteczni i wykorzystali swoje okazje, które sobie stworzyli w tym spotkaniu.

Piłkarskie święto w Stalowej Woli świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 7. minucie rzut wolny wykonywał Jakub Kowalski, piłka odbiła się od muru, dopadł do niej Arkadiusz Ziarko i pokonał golkipera gości. GKS od razu ruszył do odrabiania strat, lecz Stal bardzo dobrze spisywała się w defensywie. Ekipa z Jastrzębia stwarzała sobie okazje, lecz uderzenia graczy gości skutecznie blokowali obrońcy zielono-czarnych.

W 34. minucie po solowej akcji Bartosza Pioterczaka piłka po jego strzale odbiła się od jednego z graczy gości i zaskoczyła bramkarza wpadając do siatki. Goście w końcówce próbowali jeszcze do przerwy zmienić wynik, lecz świetnie spisywał się miedzy słupkami Mikołaj Smyłek broniąc m.in. w świetnym stylu uderzenie Karola Fietza.

Po zmianie stron obraz gry wcale się nie zmieniał. GKS nadawał ton rywalizacji, lecz nie stwarzał sobie klarownych okazji. W 60. minucie błąd w ustawieniu obrony Stali i po zagraniu wzdłuż bramki Michał Bednarski wpakował piłkę do siatki zielono-czarnych z najbliższej odległości. GKS napierał, szukał gola wyrównującego, lecz to Stal w doliczonym czasie gry przypieczętowała swój triumf. Po kontrze i zagraniu Oliviera Sukiennickiego mimo asysty bramkarza do siatki trafił Maciej Wojtak, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

Stal Stalowa Wola – GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)
1:0 – Ziarko 7’
2:0 – Pioterczak 34’
2:1 – Bednarski 60’
3:1 – Wojtak 90’+1

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Furtak, Urban, Pioterczak (89’ Wojtak), Mydlarz (65’ Sukiennicki), Soszyński, Ziarko (46’ Seweryn), Chełmecki (76’ Maluga), Klisiewicz.

GKS: Trojanowski – Rogala (74’ Mucha), Maszkowski, Lech, Jadach (46’ Zych), Vaz, Fietz, Bednarski (90’+5 Drazik), Gołuch, Boruń, Zakharchenko.

Żółte kartki: Ziarko, Chełmecki, Soszyński (Stal) oraz Boruń, Rogala, Fietz (GKS).

Czerwona kartka: Trojanowski (GKS-za zagranie ręką poza polem karnym).

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).