obecnie
-6° C
jutro
0° C
Ostatnio na forum

 • Ukraińskie pierogi
  112 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • ruletki wypłacalne cs go
  162 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Kurs na nianię
  147 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Potrawy wigilijne
  374 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Opieka zdrowotna
  440 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Buty dla chłopca
  419 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • AND Computers czy Komputronik?
  8977 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nowy bus dla uczniów Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych

17 listopada 2023 15:34, autor: stalowowolski.pl

Powiat Stalowowolski zakupił nowy samochód na potrzeby Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych. Auto jest niezbędne, aby podopieczni tej placówki mogli być bezpiecznie przewożeni na zawody sportowe, a także do muzeów, bibliotek oraz innych instytucji.

,

9-miejscowy mikrobus, specjalnie przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim, kosztował 265 tys. zł.

,

– Nieco ponad połowę środków na jego zakup, bo 135 tys. zł, pozyskaliśmy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pozostałą część, czyli 130 tys. zł pokryliśmy z budżetu Powiatu Stalowowolskiego – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który wraz z wicestarostą stalowowolskim Mariuszem Sołtysem, uczestniczył w oficjalnym przekazaniu pojazdu szkole, zorganizowanym w dniu 17 listopada 2023 r.

,

Dla społeczności Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli było to tym bardziej ważne wydarzenie, ponieważ mikrobus, którego dotychczas używano tu do przewozu uczniów, ma już 10 lat i jest mocno wysłużony.

,

– Dlatego dalsze wyjazdy naszych uczniów do odległych miejscowości stały się niemożliwe, ponieważ obawialiśmy się o bezpieczeństwo naszych podopiecznych. To był dla nas duży problem, ponieważ staramy się bardzo często zabierać naszych uczniów na różnego rodzaju przeglądy artystyczne czy zawody sportowe w ramach olimpiad specjalnych, w których odnoszą zresztą duże sukcesy, reprezentując nie tylko naszą szkołę, ale cały powiat na zawodach rangi ogólnopolskiej, jak i nawet europejskiej. Dodatkowo, te wyjazdy są dla nich okazją do zwiedzania i poznawania kraju, a to o tyle ważne, że możliwości finansowe wielu rodziców są ograniczone i nie pozwalają dzieciom na tego typu podróże. Bus jest też nam potrzebny również na miejscu, ponieważ często zabieramy dzieci do muzeum, biblioteki oraz innych instytucji. Jest to niezbędne w procesie uspołeczniania naszych uczniów, przełamywania barier i uświadamiania, że niepełnosprawności nie ma się co bać, tylko należy ją zaakceptować – tłumaczyła Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

,

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.