obecnie
22° C
jutro
28° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  29 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Herhangi bir ülkenin en yeni …
  22 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  180 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  196 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2080 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  195 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  239 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowa Wola najlepszym miejscem do życia

17 listopada 2023 09:52, autor: stalowawola.pl

Miło nam poinformować, że Stalowa Wola zajęła I miejsce w Polsce w rankingu „Gmina dobra do życia” w kategorii „Gminy z siedzibą powiatu”. 

W czwartek, 16 listopada 2023 roku Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”. Pierwsze miejsce w kategorii „Gminy z siedzibą powiatu” zajęła Stalowa Wola. Nagrodę w imieniu swoim, Radnych Miasta Stalowej Woli oraz Lucjusza Nadbereżnego prezydenta miasta, odebrał Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. 

– To nie jest przypadek, że kolejny rok z rzędu Stalowa Wola zostaje zauważona i doceniona przez ogólnopolską kapitułę Polskiej Agencji Prasowej. Nasze codzienne działania ukierunkowane są na tworzenie dobrego miejsca do życia. Pierwsze miejsce w Polsce jest ogromnym wyróżnieniem i stawia nasze piękne miasto jako wzór do naśladowania. Nie zwalniamy tempa, aby za rok również stanąć na najwyższym stopniu podium tego prestiżowego plebiscytu – mówił podczas odbierania nagrody Stanisław Sobieraj. 

Ranking został opracowany na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji. W określaniu jakości życia wzięto też pod uwagę poziom edukacji, liczbę żłobków i przedszkoli, a nawet zasoby bibliotek.  

– Pierwsze miejsce wśród niemal dwóch i pół tysiąca polskich gmin, nie powinno wymagać komentarza. To wynik naszej wieloletniej pracy i konsekwentnego realizowania zadań, jakie przed sobą stawiamy. Kapituła Polskiej Agencji Prasowej na czele z prof. Śleszyńskim wnikliwie przyglądała się 63. wskaźnikom pokazującym jakość życia w Stalowej Woli. Jestem zaszczycony faktem, że pierwszy raz w historii tego plebiscytu nasze miasto zajęło pierwsze miejsce. To także mobilizacja do dalszego działania, aby mieszkańcy Stalowej Woli żyli w najlepszym z możliwych miejscu na mapie Polski – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

Wszystkie wskaźniki po przeliczeniu dały Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce. Ranking został opracowany we współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.  

W dodatkowym rankingu „Przedsiębiorca przyjazny samorządom” z terenu naszego miasta zostały także wyróżnione: Nadsański Bank Spółdzielczy oraz firma BAGPAK Polska Sp. z. o. o. 

 Raport rankingu: Raport           

 

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.