266 wyświetleń
Przejdź do forum

Orlęta pokonane, cel już blisko

8 czerwca 2023 08:45, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola pokonała wysoko na własnym boisku Orlęta Radzyń Podlaski 5:0. Zielono-czarni maja nadal cztery oczka przewagi nad Wieczystą Kraków na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Stal od początku do końca niedzielnego boju z Orlętami Radzyń Podlaski dominowała nad rywalami. Właściwie na moment na początku drugiej połowy zielono-czarni oddali inicjatywę młodym zawodnikom gości. Orlęta w całym spotkaniu oddały dwa niecelne strzały. Stalówka próbowała zaskoczyć przeciwnika uderzeniami z dystansu bądź po stałych fragmentach gry. Brakowało jednak nieco szczęścia lub precyzji. Udało się dopiero w 25. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego błąd defensywy gości wykorzystał Kosei Iwao i wyprowadził Stal na prowadzenie.

Chwilę później Kacper Wydra wykorzystał swoją szansę i ładnym strzałem pokonał golkipera gości. Stal naciskała nadal i w 34. minucie zdobył trzeciego gola. Tomasz Kołbon ograł w polu karnym dwóch rywali i świetnie w tempo zagrał wzdłuż bramki do wchodzącego Adama Imieli, który z łatwością wpakował futbolówkę do siatki Orląt. Jeszcze w końcówce pierwszej odsłony Stal miała okazje na kolejne bramki, ale nie udało się naszym zawodnikom pokonać Kacpra Kołotyłę.

Po zmianie stron chwilę lepszej gry mieli goście, lecz w 62. minucie znów stracili gola. Po dobrym dośrodkowaniu w pole karne Iwao zdobył swoją druga bramkę w tym spotkaniu. Zielono-czarni nie zwalniali tempa. Trener Ireneusz Pietrzykowski dokonywał roszad w składzie, a wprowadzani gracze również próbowali trafić do siatki Orląt. Udało się to Piotrowi Rogali, który w 75. minucie po raz piąty ucieszył licznie zgromadzonych kibiców. Stalówka do końca atakowała i szukała kolejnych trafień, lecz wynik już się nie zmienił.

Stal Stalowa Wola – Orlęta Radzyń Podlaski 5:0 (3:0)
1:0 – Iwao 25’
2:0 – Wydra 26’
3:0 – Imiela 34’
4:0 – Iwao 62’
5:0 – Rogala 75’

Stal: Smyłek – Kowalski, Banach (63’ Pikuła), Rogala, Ziarko (63’ Olszewski), Soszyński, Kołbon (69’ Pioterczak), Imiela, Wydra (80’ Ksiązek), Szuszkiewicz, Iwao (63’ Duda).

Orlęta: Kołotyło – Błasik, Żukowski, Duchnowski, Szczygieł, Kuźma, Korolczuk, Zając, Aleksandrowicz, Madembo (69’ Roguski) , Obroślak.