266 wyświetleń
Przejdź do forum

Puchar jest nasz !

8 czerwca 2023 08:45, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola w finałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski wygrała z Sokołem Sieniawa 1:0 po trafieniu Mariusz Szuszkiewicza.

Stal od początku pucharowego spotkania z Sokołem Sieniawa narzuciła swój rytm gry. Zielono-czarni dyktowali tempo meczu i co chwilę znajdowali się pod bramką rywali. Już po kilku minutach od rozpoczęcia zawodów mogła paść bramka dla Stali, ale Kosei Iwao nieczysto trafił z główki w polu karnym i Rafał Rudolf nie dał się zaskoczyć. Chwilę później przed szansą stanął Bartosz Pioterczak, ale z trudnej pozycji trafił tylko w boczną siatkę. Stal atakowała, ale musiała również uważać w defensywie. Jeden z nielicznych błędów mogli wykorzystać goście, ale Mikołaj Smyłek wygrał pojedynek sam na sam z Szymonem Feretem.

Zawodnikom ze Stalowej Woli w niektórych momentach brakował trochę szczęścia bądź precyzji. Niecelnie uderzali Adam Imiela czy Pioterczak. W 39. minucie piłka ugrzęzła w siatce Sokoła po celnej główce Bartosza Pikuły, ale arbiter dopatrzył się jednak przewinienia Piotra Rogali. Sporo problemów w defensywie sprawiał naszym rywalom Iwao, który kilka razy był bliski premierowego trafienia.

Po zmianie stron Stalówka nadal dyktowała warunki gry i szukała swojego szczęścia pod bramką rywali. Wreszcie w 56. minucie dopięła swego. Po ładnej i precyzyjnej wrzutce w pole karne Imieli dobrze akcję zielono-czarnych zamknął Mariusz Szuszkiewicz, który strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki Sokoła.

Stal po tym trafieniu nieco się cofnęła co próbowali wykorzystać piłkarze z Sieniawy, którzy bardzo szybko mogli wyrównać, ale niecelnie główkował z kilku metrów Mateusz Gdowik, a po chwili świetnie interweniował Smyłek. Stal w kolejnych minutach została właściwie zamknięta na własnej połowie, ale bardzo umiejętnie rozbijała ataki Sokoła, który nie potrafił skutecznie zaatakować naszej bramki. Doświadczenie Stalówki okazało się kluczowe i wynik już się nie zmienił i to zielono-czarni mogli cieszyć się z wywalczonego trofeum.

Stal Stalowa Wola – Sokół Sieniawa 1:0 (0:0)
1:0 – Szuszkiewicz 56’

Stal: Smyłek – Olszewski, Pikuła, Rogala, Ziarko (46’ Banach), Pioterczak (46’ Wydra), Soszyński, Kołbon (90’ Stępniowski), Imiela, Szuszkiewicz (66’ Duda), Iwao (81’ Wojtak).

Sokół: Rudolf – Geniec, Skała (65’ Oziębło), Wawryszczuk, Twardowski (65’ Mazgoła), Sowiński (65’ Tarała), Gdowik, Feret, Ochał, Persak (90’ Tłuczek), Majka (65’ Pikiel).

Żółte kartki: Rogala, Imiela (Stal) oraz Geniec, Mazgoła (Sokół).

Sędzia: Gerard Gawron (Mielec).