obecnie
10° C
jutro
9° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Koszulki sportowe
  151 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  919 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Polecane szkolenia z projekto…
  178 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • opinie - pizzeria
  210 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Montaż bram
  163 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wyłącznik ciśnieniowy
  236 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  768 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Liga nabiera tempa, pora na Orlęta

4 czerwca 2023 11:00, autor: stal1938.pl
Do końca trzecioligowych zmagań pozostały trzy kolejki. W niedzielę Stalówka na własnym stadionie podejmie Orlęta Radzyń Podlaski.

Nasi niedzielni rywale w ligowej tabeli plasują się na dziewiątej lokacie z dorobkiem 43 punktów. Orlęta legitymują się bilansem brakowym 41-50. Jesienią Stal uległa w Radzyniu Podlaskim Orlętom 0:1. Wiosna w wykonaniu naszego najbliższego przeciwnika nie jest zbyt dobra. Orlęta zdobyły zaledwie 11 oczek i są drugą najsłabiej spisującą się ekipą po Lubliniance. Warto nadmienić, że na wyjazdach ekipa z Radzynia Podlaskiego zdobyła zaledwie trzy punkty i to te walkowerem za mecz z ŁKS Łagów. Pozostałe pięć gier Orlęta kończyły z porażką. Na obcych boiskach w pięciu rozegranych spotkaniach nasz niedzielny rywal zdobył tylko jednego gola.

Niewątpliwie kluczowym momentem w klubie było zwolnienie trenera Mikołaja Raczyńskiego, który osiągał z zespołem bardzo dobre wyniki i Orlęta pod jego skrzydłami prezentowały niezły futbol. Jesienią pod wodzą Raczyńskiego Orlęta zdobyły zaledwie dwa oczka mniej niż zielono-czarni i byli jedną z rewelacji rozgrywek. W ostatniej kolejce na własnym terenie nasi rywale podzielili się punktami z Wisłą Sandomierz, ale wcześniej zanotowali trzy porażki z rzędu. Na pojedynek ze Stalą wraca już najskuteczniejszy strzelec drużyny Arkadiusz Maj, który ostatnio pauzował za nadmiar żółtych kartek.

W środę zielono-czarni rozegrali mecz w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski i wygrali po golu Sławomira Dudy wyjazdową potyczkę z Cosmosem Nowotaniec. Pojedynek nie należał do łatwych, ale trener Ireneusz Pietrzykowski dał szansę graczom, którzy ostatni grali mniej. W niedzielę spotkanie z Orlętami również nie będzie należało do prostych i rywale na pewno nie położą się na murawie i oddadzą Stali punkty bez walki. Czeka nas ciężki bój, jak w każdym kolejnym meczu. Dla zielono-czarnych będzie to piąty mecz w przeciągu dwóch tygodni, ale maraton trwać będzie nadal i w ciągu kolejnego tygodnia Stal rozegra jeszcze dwie ważne potyczki.

Stal Stalowa Wola – Orlęta Radzyń Podlaski

niedziela 04.06.2023, g. 17
sędziuje: Piotr Rzucidło (Warszawa)
bilety on-line >>>  KUP BILET
transmisja TV >>>  PolstportLIVE  (17,90 zł)

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.