265 wyświetleń
Przejdź do forum

Porażka w derbach

1 maja 2022 12:35, autor: stal1938.pl

W 27. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Siarką Tarnobrzeg. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

Mecz rozpoczął się od dobrej okazji Daniela Świderskiego, który minął już bramkarza gości, lecz z ostrego kąta strzelił tylko w boczną siatkę. W kolejnych minutach przewagę uzyskali zawodnicy z Tarnobrzega, lecz gra toczyła się daleko od bramki „Stalówki”.

W 12. minucie Siarka wyprowadziła jednak akcję, po której objęła prowadzenie w Stalowej Woli. Naszego bramkarza pokonał Bartosz Sulkowski. W 20. minucie goście prowadzili już 2:0. Po strzale z dystansu Mikołaj Smyłek odbił piłkę przed siebie, a do bramki dobił ją Dawid Bałdyga.

Stal szukała okazji na gola. Blisko kontaktowej bramki był Bartosz Marchewka, a w 25. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Stali po faulu na Wiktorze Stępniowskim. „Jedenastkę” na gola zamienił Szymon Jopek.

W 35. minucie Stal powinna doprowadzić do wyrównania. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Siarki znalazł się Bartosz Marchewka, lecz nasz napastnik posłał piłkę obok bramki drużyny z Tarnobrzega…

Druga część meczu znakomicie rozpoczęła się dla zielono-czarnych. Najpierw pięknie w pole karne gości dośrodkował Bartłomiej Kiełbasa, a chwilę później efektowny strzał głową oddał Daniel Świderski! „Stalówka” doprowadziła do remisu, a w kolejnych minutach tego spotkania na boisku emocji było sporo. Obie drużyny szukały bowiem okazji na gola, a sytuacji pod jedną i drugą bramką nie brakowało.

W końcówce spotkania dwie minuty wstrząsnęły defensywą Stali. Najpierw w 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie główkował Kamil Adamek, a chwilę później z defensywą Stali zabawił się Ivan Agudo. Stal na te gole drużyny z Tarnobrzega już nie zdołała odpowiedzieć. W sobotę Siarka wygrała w Stalowej Woli 4:2.

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 2:4 (1:2)

0:1 – Sulkowski 12′
0:2 – Bałdyga 20′
1:2 – Jopek (k.) 26′
2:2 – Świderski 52′
2:3 – Adamek 84′
2:4 – Agudo 85′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Szifer (59′ Zięba), Khorolskyi, Hladik, Olszewski, Stępniowski, Stelmach (70′ Barata), Jopek, Kacprzycki (46′ Kiełbasa), Marchewka (75′ Grabarz), Świderski.

Siarka Tarnobrzeg (skład wyjściowy): Kowal – Agudo, Bałdyga, Sulkowski, Tyl, Kaliniec, Kwaśniewski, Bierzało, Stefanik, Duda, Adamek.

Żółte kartki: Stelmach, Olszewski, Stępniowski, Jopek – Bierzało, Sulkowski.

Sędzia: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).