616 wyświetleń
Przejdź do forum

Stal walczyła do końca! Remis z Orlętami

19 września 2021 10:31, autor: stal1938.pl

W 9. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Orlętami Radzyń Podlaski. To spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana, z lekką przewagą naszego zespołu. Zielono-czarni szukali okazji i oddawali strzały z dystansu. Swoje okazje mieli Jakub Lebioda, Sławomir Duda i Daniel Świderski. Piłka nie chciała jednak wpaść do siatki Orląt. Goście również wypracowali sobie groźną szansę, lecz uderzenie Przemysława Koszela znakomicie obronił Mikołaj Smyłek.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie drużyna z Radzynia Podlaskiego była blisko objęcia prowadzenia. „Stalówkę” uratowała jednak poprzeczka. Było groźnie! Padający deszcz nie ułatwiał gry zawodnikom obu drużyn i w kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Sporo było także nerwowości. W pewnym momencie żółtą ukarany został nawet Łukasz Bereta, który w sobotę debiutował w roli szkoleniowca zielono-czarnych.

W 70. minucie goście wyprowadzili akcję, po której Arkadiusz Maj pokonał naszego bramkarza. Chwilę później było już 2:0 po drugim golu tego zawodnika. „Stalówka” się jednak nie poddała. W 77. minucie Daniel Świderski skierował piłkę do bramki Orląt. W samej końcówce spotkania do remisu doprowadził natomiast Jakub Jakimiuk.

Zielono-czarni w sobotę z Orlętami Radzyń Podlaski przegrywali 0:2, ale zdołali zremisować 2:2. Czekamy na kolejny mecz naszego zespołu.

Stal Stalowa Wola – Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 (0:0)

0:1 – Arkadiusz Maj 70′

0:1 – Arkadiusz Maj 73′

1:2 – Daniel Świderski 77′

2:2 – Jakub Jakimiuk 87′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Olszewski, Duda, Persak, Khorolskyi, Cukrowski (74′ Stępniowski), Jopek, Drobot (63′ Grober), Kiełbasa (82′ Żelisko), Lebioda (63′ Jakimiuk), Świderski.

Orlęta Radzyń Podlaski (skład wyjściowy): Rosiak – Chyła, Szymala, Myszka, Skrzyński, Chaliadka, Koszel, Cartella, Bożym, Rycaj, Kamiński.

Żółte kartki: Duda, Lebioda, Cukrowski, Kiełbasa, Grober.