532 wyświetleń
Przejdź do forum

Piorunujące pięć minut Stali!

9 maja 2021 18:32, autor: stal1938.pl

W meczu 34. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłą Sandomierz. To spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zielono-czarnych!

W niedzielę zielono-czarni zmierzyli się z kolejnym lokalnym rywalem. „Stalówka” w poprzedniej kolejce pewnie ograła Siarkę Tarnobrzeg (4:0), a teraz podobny los spotkał Wisłę Sandomierz.

W pierwszych minutach niedzielnego spotkania obie drużyny badały swoje możliwości. Lekką przewagę osiągnęli nawet gospodarze, ale w 13. minucie to Piotr Mroziński skierował piłkę do bramki. Nasz piłkarz był jednak na spalonym i ten gol nie został uznany. Chwilę później znakomitą sytuację miała drużyna z Sandomierza. W sytuacji sam na sam Tomasz Wietecha nie dał się jednak pokonać!

Zielono-czarni odpowiedzieli w 27. minucie. Minimalnie niecelnie zza pola karnego strzelał wówczas Michał Zięba. Chwilę później nieznacznie pomylił się Bartosz Wiktoruk, a następnie Mroziński. W samej końcówce pierwszej połowy gola strzelił jeszcze Szymon Grabarz, ale w tym przypadku sędzia również odgwizdał spalonego i nie zaliczył tego trafienia.

To, co wydarzyło się na początku drugiej połowy, będzie przez kibiców „Stalówki” wspominane długo. Zielono-czarni pokazali, co to jest „Stalowa Siła”!

Najpierw w 47. minucie pięknego gola strzelił Bartosz Wiktoruk. 180 sekund później bramkę dołożył Piotr Mroziński, a w 52. minucie rzut karny wykorzystał Adam Waszkiewicz! To było piorunujące pięć minut w wykonaniu naszego zespołu!

Zielono-czarni do końca kontrolowali już losy tego spotkania i pewnie pokonali Wisłę Sandomierz 3:0. Nasza drużyna do swojego dorobku dopisała kolejne trzy punkty. Czekamy już na następny mecz.

Wisła Sandomierz – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:0)

0:1 – Bartosz Wiktoruk 47′

0:2 – Piotr Mroziński 50′

0:3 – Adam Waszkiewicz (k.) 52′

Składy:

Wisła Sandomierz (skład wyjściowy): Jurewicz – Sudy, Tyl, Siedlewski, Matuszewski, Pieniążek, Spring, Zawiślak, Stańczyk, Chmielowiec, Taranek.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz (75′ Conde), Khorolskyi, Hudzik (81′ Pietrzyk), Sobotka, Wojtak (81′ Lebioda), Zięba (66′ Stępniowski), Wiktoruk, Mroziński, Jopek, Grabarz (66′ Płonka).

Żółte kartki: Matuszewski, Jurewicz.

Sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin).