obecnie
5° C
jutro
9° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    14 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    66 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    218 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    570 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    1524 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Polecane szkolenia z projekto…
    580 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • opinie - pizzeria
    665 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Renata Knap na czele Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowe...

14 kwietnia 2021 08:24, autor: stalowawola.pl

Renata Knap objęła stery Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, by wspomóc prezydenta Lucjusza Nadbrzeżnego w misji budowania przyszłości dla pokoleń stalowowolan. – Kluczem do rozwoju Stalowej Woli jest otwarcie drzwi nowych możliwości dla Mieszkańców. Renata Knap jest osobą, która ma w sercu Stalową Wolę, a przy tym odpowiednie kompetencje, doświadczenie i wiarę w realizację tego ambitnego projektu – podkreślił włodarz miasta.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) koordynować będzie inwestycje mieszkaniowe na nieruchomościach należących do Skarbu Państwa na osiedlu Charzewice, między innymi na działce przy Parku w Charzewicach, gdzie powstanie 1250 nowych, dostępnych cenowo lokali mieszkalnych. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Stalowej Woli zwiększy dostępność mieszkań na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Spółka ta jest alternatywą dla osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy, lub które nie chcą się wiązać tak długoletnim zobowiązaniem finansowym.

15 lutego 2021 roku radni miejscy podęli decyzję o utworzeniu w Stalowej Woli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, a już 11 marca do budżetu miasta trafiło 3 miliony złotych bezzwrotnej dotacji z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii na założenie SIM. Pod koniec marca doszło do oficjalnego zawiązania Spółki. Liderem projektu jest Krajowy Zasób Nieruchomości, a więc wyspecjalizowany podmiot publiczny, powołany przez polski rząd do tego, aby realizować nowy program mieszkaniowy. KZN jest uzbrojony w przepisy prawa i odpowiednią architekturę finansową.

– Budowa 1250 mieszkań ma pokoleniowe znaczenie dla rozwoju Stalowej Woli. Jest to projekt, który wyznacza zupełnie nowy horyzont naszego miasta, który ma stanowić bardzo istotny pomost nad przepaścią, w której się znaleźliśmy jeśli chodzi o problemy depopulacji, braku dostępności mieszkań w Stalowej Woli – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

– Mając świadomość jak wielki jest to projekt i odpowiedzialność, z mojej strony padła propozycja i zaproszenie do współpracy przy nim Renaty Knap, która przez ostatnie 2 lata z pełnym zaangażowaniem i sercem wspierała mnie w pracy na stanowisku zastępcy prezydenta, przygotowując i realizując bardzo istotne inwestycje. Tutaj trzeba mieć stalowowolski charakter, stalowowolskie serce, a prezes Renata Knap takie kompetencje posiada – mówił prezydent Stalowej Woli.

Prezydent podziękował też za dwa lata ciężkiej pracy z pełnym oddaniem dla miasta Stalowej Woli i wspierania go w realizacji budowania miasta ambitnego, które ma wyznaczać nowe horyzonty. – Z serca za wszystko bardzo serdecznie dziękuję i liczę, że to wielkie wyzwanie będzie przez Ciebie zrealizowane w sposób modelowy i przyniesie rozwój dla Stalowej Woli – dodał.

Za współpracę w imieniu swoim i radnych Rady Miejskiej podziękował też przewodniczący Stanisław Sobieraj. – Spotykaliśmy się z Panią w terenie, na różnych spotkaniach, na komisjach, które nie były łatwe, ale merytoryczne i zawsze dochodziliśmy do porozumienia. Nie wyobrażam sobie innej osoby na tym stanowisku. Gratuluję i liczę na dalszą współpracę – mówił przewodniczący Stanisław Sobieraj.

Renata Knap podziękowała prezydentowi Stalowej Woli za zaufanie i zaproszenie jej do wspólnego budowania ambitnego, odpowiedzialnego i rozwojowego miasta, a Radzie Miejskiej za owocną współpracę. – Działając na rzecz naszego miasta i podejmując wszelkie decyzje zawsze kierowałam się sercem. Dziś staję przed ogromnym wyzwaniem, ale z pełną stanowczością i determinacją chcę poinformować, że wierzę w ten projekt i zapewniam, że włożę całe serce w jego realizację – mówiła prezes SIM. Renata Knap podziękowała też swoim dotychczasowym współpracownikom za profesjonalizm i codzienną ciężką pracę oraz rodzinie.

Ścisła współpraca z urzędem, spółkami miasta oraz samorządem będzie niezbędna do tego, aby zrealizować to zadanie w określonym harmonogramie. Dlatego ogromnym atutem jest doświadczenie prezes SIM jako zastępcy prezydenta miasta.

Pracę w Urzędzie Miasta rozpoczęła w lipcu 2005 r. w ówczesnym Wydziale Gospodarki Komunalnej na stanowisku inspektora. Odpowiedzialna za przygotowywanie i koordynowanie inwestycji miejskich. W maju 2018 roku objęła stanowisko naczelnika Wydziału Planowania Przestrzennego. Od 1 stycznia 2019 roku w ramach reorganizacji Urzędu Miasta pełniła funkcję naczelnika jeszcze większego Wydziału Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska, a od marca 2019 zastępcy prezydenta miasta. Od początku swojej pracy zawodowej związana jest z zagadnieniami technicznymi oraz przedsięwzięciami inwestycyjnymi.

Renata Knap jest Absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Ukończyła pięcioletnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie w kwietniu 2018 roku uzyskała stopień naukowy doktora z wyróżnioną rozprawą doktorską.

Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach, w tym z planowania przestrzennego, prawa budowlanego, ochrony własności intelektualnej, protokołu dyplomatycznego, negocjacji, umów o prace projektowe, prawa ochrony środowiska, kodeksu etycznego, procesu inwestycyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego. Współautor kilkunastu artykułów naukowych o tematyce ekologicznej opublikowanych w czasopismach krajowych. Członek Rady Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz”.

13 kwietnia 2021 roku Renata Knap została powołana na funkcję prezesa SIM, by pokierować najważniejszą inwestycją mieszkaniową dla przyszłych pokoleń stalowowolan. Teraz, zgodnie z harmonogramem pani prezes zajmie się pracami projektowymi i przygotowawczymi. Pod koniec 2021 roku Rada Miejska przedstawi kształt regulaminu przydziału mieszkań, a początkiem przyszłego roku rozpocznie się już rekrutacja najemców. Pierwsza łopata zostanie wbita w II kwartale 2022 roku, a w 2023 roku pierwsi najemcy otrzymają klucze do mieszkań. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 rok.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.