590 wyświetleń
Przejdź do forum

Podkarpacka Liga Dzieci 11-12 lat, Sanok 27.02.2021

4 marca 2021 09:28, autor: mosir.stalowawola.pl
Dopiero 2 lutego „Motylki” wróciły do treningów w wodzie. Przez ponad miesiąc główne treningi odbywały się na sali sportowej. Pracując nad sprawnością ogólną dzieci kształtowały m.in. wytrzymałość, poprawiały swoją mobilność, koordynację i stabilizację. Mimo, iż powrót do wody nastąpił początkiem lutego pływacy Motyla udanie rozpoczęli rywalizację w Podkarpackiej  Lidze Dzieci. W pierwszych zawodach 2021 roku uczestniczyło blisko 200 dzieci z 15 klubów województwa podkarpackiego. „Motylki” w punktacji drużynowej uplasowały się na 6 miejscu. Sumienna praca na sali zaowocowała dużą progresją. Wśród wszystkich klubów pływacy „Motyla” zajęli trzecie miejsce jeżeli chodzi o poprawę swoich wyników. Wyróżniającymi się zawodnikami w tej imprezie byli: Dawida Wojtaka (1 miejsce – 50 metrów stylem grzbietowym), Agatę Kozak (3 miejsce – 50 metrów stylem motylkowym). Ponadto punkty dla Stalowej Woli zdobywali Rafał Wojtak oraz  Kamil Blacha. Bardzo emocjonuje były mieszane wyścigi sztafetowe 4 x 50 metrów stylem dowolnym w której pływacy 12-sto letni w składzie: Paulina Latawiec, Agata Kozak, Łukasz Świąder i Kamil Blacha minimalnie przegrali brązowy medal, zaledwie o 0,26sek. Z kolei młodsze „Motylki” na tym samym dystansie, płynące w składzie: Martyna Bednarczyk, Milena Paleń, Dawid Wojtak i Rafał Wojtak zajęły trzecie miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy poprawienia swoich „życiówek”.