588 wyświetleń
Przejdź do forum

Kolejne zwycięstwo! Trzy punkty dla „Stalówki”

29 listopada 2020 19:34, autor: stal1938.pl

W niedzielę 29 listopada w zaległym meczu 16. kolejki III ligi grupy IV nasi piłkarze zmierzyli się z ŁKS-em Łagów. To spotkanie, które toczyło się w bardzo trudnych warunkach, zakończyło się zwycięstwem „Stalówki”!

Zielono-czarni do tego zaległego spotkania przystępowali po trzech zwycięstwach z rzędu. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że niedzielny mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych – na zmrożonym boisku i przy padającym śniegu.

To wszystko sprawiło, że od początku sporo było walki w środkowej strefie. Zielono-czarni starali się wyprowadzać akcje ofensywne, ale nie było o to łatwo. W 14. minucie udało nam się jednak zaskoczyć defensywę gospodarzy! Po dośrodkowaniu Filipa Szifera z około 11 metrów celnym strzałem popisał się Piotr Mroziński!

Niecałe dziesięć minut później było już 2:0 dla Stali! Tym razem piłkę w bramce ŁKS-u Łagów umieścił Bartosz Wiktoruk, który popisał się celnym strzałem zza pola karnego.

Gdy wydawało się, że „Stalówka” na przerwę uda się prowadząc 2:0, to w 45. minucie znów pokazał się Wiktoruk. Pomocnik Stali drugi raz w tym spotkaniu pokonał bramkarza gospodarzy, a zielono-czarni prowadzili już 3:0!

Stal Stalowa Wola w drugiej połowie kontrolowała wydarzenia na boisku. Zielono-czarni też jednak musieli być czujni w defensywie, bowiem gospodarze raz na jakiś czas wyprowadzali groźne akcje. Wraz z upływem kolejnych minut warunki na boisku też były coraz trudniejsze.

W 63. minucie gospodarze zmniejszyli prowadzenie Stali po tym, jak Adam Imiela wykorzystał rzut karny. Odpowiedz drużyny Jaromira Wieprzęcia była natychmiastowa. Już 180 sekund później gola strzelił bowiem Michał Fidziukiewicz. 4:1 dla Stali!

Taki też wynik utrzymał się już do końca spotkania. W tych bardzo trudnych warunkach „Stalówka” okazała się zdecydowanie lepsza od rywala i odniosła pewne, zasłużone zwycięstwo. Udanie kończymy rundę i do swojego dorobku dopisujemy kolejne trzy punkty.

Składy:

ŁKS Łagów (skład wyjściowy): Pietras – Ślefarski, Czerwiak, Krzeszowski, Uniat, Biesiada, Mojta, Gierczak, F. Rogoziński, Imiela, K.Rogiziński.

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Zięba (70′ Stępniowski), Witasik, Khorolskyi, Sobotka (87′ Waszkiewicz), Jopek, Mroziński (87′ Stelmach), Wiktoruk (76′ Zmorzyński), Szifer, Mistrzyk (87′ Lebioda), Fidziukiewicz.

Żółta kartka: Wiktoruk.

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).